Monika Olejnik rozwścieczyła prawicę! Jej słowa rozsadziły polski internet

14 marca tematem numer jeden w całym kraju była Konferencja Episkopatu. Mówiono podczas niej o pedofilii w polskim Kościele. Wypowiedzi duchownych z pewnością nie każdemu się spodobały. Jedną z takich osób jest polska dziennikarka, Monika Olejnik, która na łamach „Gazety Wyborczej” napisała felieton. Popularna prezenterka telewizyjna swoimi słowami wywołała niemały szum. W krytycznych słowach wypowiada się o niej prawica. 

Monice Olejnik nie spodobały się słowa, które padły z ust abp. Marka Jędraszewskiego. Kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami stosował wobec nich „zero tolerancji”, w wyniku czego powstał Holokaust. Kiedy w systemie bolszewickim stosowano zero tolerancji wobec wrogów ludu, doszło do kolejnej masakry w skali liczącej dziesiątki, a może nawet setki milionów ofiar. Kościół musi być nieskazitelnie stanowczy w piętnowaniu zła, ale musi także zgodnie z tym, czego uczył nas Jezus, wzywać do nawrócenia, pokuty i okazywać miłosierdzie sprawcom, jeśli oni chcą podjąć nowe życie, szczerze żałują i dążą do wewnętrznego nawrócenia. To jest przesłanie ewangelii, któremu Kościół musi być przede wszystkim wierny – mówił duchowny podczas konferencji.

Znana dziennikarka postanowiła odpowiedzieć Jędraszewskiemu w bardzo ostrych słowach. Nie było widać łez u tego prawego arcybiskupa na konferencji episkopatu na temat pedofilii. – czytamy. Abp Jędraszewski podczas konferencji współczuł sprawcom, nie ofiarom! Zero tolerancji dla pedofilii w Kościele oburza Jędraszewskiego. Porównuje księży pedofilów do Żydów, z którymi walczył nazizm hitlerowski i doprowadził do Holokaustu albo do systemu bolszewickiego, który miał zero tolerancji wobec ludu . Czy arcybiskupi Gądecki i Jędraszewski mogą spojrzeć w oczy tym dzieciom, które były gwałcone, molestowane przez księży? Patrząc na tę konferencję, miałam wrażenie, że są bez serca, że bardziej ich interesuje LGBT i rzekoma 'seksualizacja dzieci’, choć powinni zacząć od siebie. Ile łez wylały ofiary, ich rodziny, które będą żyły do końca życia w traumie? – kontynuowała.

Źródło: kobieta.wp.pl, telewizjarepublika.pl
Foto: YouTube.com JastrzabPost screen