Monika Olejnik starła się z politykiem w „Kropce nad i”. Ostra wymiana zdań!

Podczas programu „Kropka nad i” nadawanego na antenie TVN24 doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy prowadzącą program Moniką Olejnik, a politykiem Platformy Obywatelskiej, który pojawił się tam w roli gościa, Bartłomiejem Sienkiewiczem. Dyskutowano o wciąż bardzo ciężkiej sytuacji na Ukrainie, która dokładnie miesiąc temu, 24 lutego została zaatakowana przez rosyjskie wojska.

Sienkiewicz pozytywnie wypowiedział się o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie, lecz potępił pomysł prezesa PiS o wysłaniu na Ukrainę misji pokojowej. Kilka dni wcześniej na antenie Polsat News stwierdził też, że pomysł Kaczyńskiego jest „głupi i szkodliwy”. „Jedność NATO to nasz podstawowy aspekt obronny. Kaczyński mówi o NATO, ale chce robić coś bez nich. To jest igranie z ogniem. Rozumiem, gdyby ten pomysł złożyli Ukraińcy. Rząd Ukrainy nie wypowiedział się w tej sprawie” – mówił w „Kropka nad i”. Monika Olejnik wtrąciła wtedy, że prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski oczekuje zamknięcia nieba nad Ukrainą. To wtedy doszło do ostrej wymiany zdań.

Nie ma opcji, żeby amerykańscy piloci walczyli z rosyjskimi pilotami nad Kijowem, czy żeby ukraińscy piloci startowali z lotnisk NATO. Dziś rzecznik rządu prawie powiedział, że mamy obowiązek walczyć w Ukrainie. To igranie z bezpieczeństwem Polaków” – oznajmił Sienkiewicz. „Czy możemy patrzeć na umierających ludzi?” – zapytała następnie Olejnik. „A jesteśmy gotowi na wojnę z Rosją? Tak, patrzymy na umierających ludzi od początku tej wojny. Pani jest gotowa, żeby nasz kraj wydał wojnę Rosji? Moim zdaniem kraj nie jest na to gotowy” – stwierdził polityk. „To trzeba była powiedzieć to podczas spotkania z premierem” – odparła prowadząca program, co Sienkiewicz skwitował krótko: „Przecież nie o tym było spotkanie„.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Uwaga! TVN
Źródło: natemat.pl