Morawiecki musiał być w szoku. Podczas dzisiejszego spotkania z premierem Holandii niespodziewanie poruszono temat praworządności

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj z premierem Holandii Markiem Rutte. Głównym tematem rozmów była oczywiście wciąż bardzo trudna sytuacja za naszą wschodnią granicą. Dyskutowano m.in. o kolejnych sankcjach, które można nałożyć na Rosję, czy też o pomocy ukraińskim uchodźcom. Co ciekawe podczas poniedziałkowego spotkania niespodziewanie poruszono także temat praworządności w Polsce. 

Dziś mamy do czynienia z innego typu uchodźcami wojennymi, można powiedzieć, że sytuacja jest w pewnym sensie trudniejsza, ponieważ to uchodźcy, którzy reprezentują część swoich rodzin, mężczyźni zostali walczyć, a kobiety z dziećmi i osoby starsze są w Polsce. System ochrony zdrowia, szkolnictwo, wszystkie nasze instytucje publiczne zostały uruchomione, by można było zaoferować pewną namiastkę normalności – powiedział Morawiecki tuż po spotkaniu. Głos zabrał także sam Mark Rutte, który zdradził, że rozmawiano również o praworządności. Jesteśmy przyjaciółmi, więc nie baliśmy się też trudniejszych tematów, jak kwestia praworządności – zapewniał. Przypomnijmy, że spór o praworządność między rządzącymi, a Unią Europejską wciąż jest powodem braku wypłaty środków z Funduszu Odbudowy.

Czytaj dalej

Źródło: natemat.pl
Foto: YouTube.com Kancelaria Premiera