Morawiecki nawiązuje do zespołu „Republika”. Riposta muzyka bije rekordy popularności!

Premier Mateusz Morawiecki na pewno zdaje sobie sprawę, że jego poparcie u celebrytów jest znikome. Sytuacji, w których sławni ludzie go zupełnie olali jest sporo, a teraz dołączył do nich gitarzysta zespołu „Republika”, Zbigniew Krzywański.

W niedzielę w Toruniu pojawił się Morawiecki i wygłosił krótką przemowę. Na jej zakończenie nawiązał do legendarnego Polskiego zespołu „Republika”. Tu z tego miasta pochodzi jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, bo ja pamiętam bardzo dobrze zespół Republika. Pamiętacie ten refren „republika marzeń”. To my Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica walczymy o rzeczpospolitą naszych marzeń, o to, żeby była to rzeczpospolita dumna jak polska husaria, szczęśliwa jak uśmiech dziecka i zwyciężymy – powiedział.

Natychmiast odpowiedzieć mu postanowił na facebooku gitarzysta wspomnianego zespołu. Muzyk nie przebierał w słowach. „(Posłuchajcie od 7 minuty i 12 sekundy) Panie Morawiecki, ciekawa interpretacja twórczości zespołu Republika. I tak cieszę, że nie oświadczył Pan, że był założycielem zespołu i pisał Pan teksty. Cała twórczość Republiki nie ma nic wspólnego z tym co Pan mówi i robi” – napisał muzyk. Jego wypowiedź niesamowicie spodobała się internautom, którzy szeroko ją komentowali.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/DSI – Drawskie Strony Internetowe, youtube/Kancelaria premiera