Morawiecki oberwał ostrą ripostą, pożałował swoich słów. „Hipokryta i kłamca wszechczasów…”

W momencie wybuchu wojny na terenie Ukrainy Polacy najbardziej zaangażowali się w pomoc uchodźcom z atakowanego przez rosyjskie wojska kraju. Premier Mateusz Morawiecki w ostatnich dniach wystosował apel do krajów UE, w którym nawoływał do mocniejszych sankcji, m.in. zaprzestania importu wspomnianych wcześniej surowców. Jego wypowiedź skrytykował senator Wadim Tyszkiewicz, który wytknął premierowi hipokryzję.

Hipokryta i kłamca wszechczasów.
Apel premiera Morawieckiego do Niemiec i krajów UE:
„Porzućcie swoje kalkulatory, sięgnijcie do swoich sumień”.
„Rosyjskie produkty (w tym węgiel, ropa i gaz) ociekają krwią” – mówił premier Mateusz Morawiecki.
„Dzisiejsza inflacja to nie efekt tej czy tamtej polityki, to wina Putina” no i oczywiście Tuska itd. itp.
Setki kłamstw i propagandowych haseł rodem z Moskwy.
A jak jest?
– Państwowa spółka z grupy PKP Cargo robi gazowy biznes wspólnie z rosyjskim miliarderem Jakowem Goldowskim. W radzie nadzorczej firmy Transgaz zasiadają politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym asystent polityczny Jarosława Kaczyńskiego (link poniżej)
” – rozpoczął.

– Gaz LPG z Rosji. PiS nie zgadza się na całkowite odcięcie od rosyjskich surowców i nie chce embarga na gaz LPG(chyba, że na gaz LGBT |:-)) . Rząd PiS używa tych samych argumentów co… Niemcy (link poniżej).
Posłowie PiS – wsparci przez kilku posłów Konfederacji i Łukasza Mejzę – odrzucili poprawkę senatorów Koalicji Obywatelskiej. Tym samym zgadzając się na dalsze importowanie rosyjskiego gazu LPG do Polski.
Jaki komentarz?
Nikt z nas nie lubi płacić więcej niż musi. Embargo na surowce z Rosji będzie nas sporo kosztować. To wiemy. Ale trzeba się zdecydować, a nie zaprzeczać samemu sobie, kłamać i manipulować społeczeństwem. Inflacja szalała już przed wojną na Ukrainie i w Polsce biła rekordy europejskie (Glapiński: grozi nam deflacja). Dzisiaj to wina Putina.
Czy Polacy dadzą się nabrać na te kłamstwa i manipulacje godne putinowskiej Russia Today?
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Z Dvpy
Źródło: facebook.com/wadimnowasol,