Szokująca odpowiedź Morawieckiego na słowa Tuska! „Jest to element manipulacji i kłamliwej propagandy”

W sobotę podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w Płońsku do Polaków przemówił przewodniczący partii, Donald Tusk. Mówił on między innymi o sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Jego wypowiedź wywołała wielkie poruszenie w mediach, bowiem zwrócił się on z propozycją wprost do prezesa partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk zaproponował zmianę artykułu 90 w Konstytucji. Przypomniał, że zakłada on umowę międzynarodową, na podstawie której Polska może przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach ratyfikuje się większością 2/3 w parlamencie. Były premier chce, aby wpisać do konstytucji, aby wypowiedzenie takiej umowy również wymagało 2/3 głosów parlamentu. „Propozycja jest bardzo prosta. Proszę natychmiast zgodzić się na wspólne przedsięwzięcie – drobna zmiana w konstytucji, która pozwoli uniknąć ryzyka, że w nocy wyprowadzi się w Polskę z Unii” – powiedział do Jarosława Kaczyńskiego. Tusk stwierdził także, że PiS chce opuścić UE.

Na te słowa zareagował w sobotę podczas konferencji w Dąbrowie Tarnowskiej premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził on, że słowa Tuska to element manipulacji, jednak PiS jest gotowe, aby podjąć dyskusję. „Jest to element manipulacji i kłamliwej propagandy. PiS uważa, że miejsce Polski jest w UE. Warto też podkreślić, że jesteśmy suwerennym państwem, nie działamy pod dyktando Brukseli ani żadnej innej stolicy. Nasza suwerenność nie może być oddana tylko dlatego, że ktoś niewłaściwie interpretuje traktaty. Pomijając propagandowy aspekt tego zagajenia, jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję na ten temat” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, youtube/Vagus
Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.dziennik.pl