Morawiecki okłamał Polaków podczas konferencji. To powinien zobaczyć każdy!

Dzisiaj przed Kancelarią Premiera na konferencji pojawił się sam premier Mateusz Morawiecki. Celem jego wypowiedzi była inauguracja 500 plus na pierwsze dziecko. Nie wszystko poszło jednak po jego myśli. Publicznie przekazał nieprawdziwe informacje, które szybko zweryfikowano w internecie. „Środki te są swego rodzaju „polisą” do 18 roku życia – 108 tysięcy złotych” – mówił.

„Jesteśmy przekonani, że będzie to ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszej jakości życia, do lepszego spędzania czasu w wakacje. Jest to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu. Już dziś widzimy: dużo więcej dzieci się rodzi i to zasługa polskich rodzin, a państwo polskie chce wspierać polskie rodziny. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do sprawnego wdrażania tego projektu. Pamiętajmy, że trzeba złożyć wniosek, by to świadczenie otrzymać – można będzie to zrobić już od 1 lipca. Program Rodzina 500 Plus to projekt społeczno-demograficzny, z którego jesteśmy dumni. Dzisiaj ruszamy z akcją informacyjną dotyczącą rozszerzenia tego programu. Jesteśmy szczęśliwi, że tę małą cegiełkę do szczęścia polskich rodzin możemy dołożyć” – dodał premier.

Jak się okazało, informacje podane przez Morawieckiego były wyssane z palca. Są one bowiem nieprawdziwe. Główny Urząd Statystyczny podał oficjalne dane jeśli chodzi o urodzenia w Polsce. Wynika z niego, że w 2018 roku, urodziło się 388 tysięcy dzieci. Jest to spadek o 14 tysięcy w stosunku do roku 2017. Dodatkowo, poinformowali, że w czasach, gdy Prawo i Sprawiedliwość nie rządziło, przyrost narodzin był większy. Polacy nie wybaczą takiego kłamstwa Morawieckiemu. W sieci duża liczba użytkowników stwierdziła, że taka manipulacja ze strony rządu, aby podbić swoje notowania, wprowadzając w błąd społeczeństwo jest niewybaczalna.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Punkt Widzenia TV