Morawiecki pluje w twarz ofiarom ataku w Białymstoku. Jego słowa zwalą cię z nóg!

W sobotę w Białymstoku doszło do haniebnych scen. Podczas Marszu Równości banda kiboli zaatakowała uczęszczających w nim ludzi, co poskutkowało dziesiątkami rannych. Problemy z zatrzymaniem chuliganów miała nawet policja. Dzisiaj w Katowicach na uroczystościach z okazji wojewódzkich obchodów święta policji pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Mówił m.in. o bezpieczeństwie w naszym kraju. Jego słowa zwalą cię z nóg.

Spotykamy się w stulecie utworzenia kluczowej dla funkcjonowania państwa polskiego formacji, jaką jest polska policja. Wiemy doskonale, że policjanci nie działają tylko od święta. Funkcjonariusze policji pracują w każdej chwili dnia i nocy, by zapewnić nam bezpieczeństwo. 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To zasługa wszystkich służb, ale przede wszystkim to zasługa funkcjonariuszy. Wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa to także ogromna zasługa Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Ten wysoki wskaźnik poczucia bezpieczeństwa nie jest przypadkowy” – rozpoczął.

To także zasługa wielu rozwiązań, które wdrożyliśmy, m.in. przywracania posterunków policji w małych miejscowościach czy aplikacji Moja Komenda. Chcę bardzo podziękować wszystkim policjantom i ich rodzinom, za to, co robią. Za to, że nasze bezpieczeństwo jest w rękach polskich policjantów i policjantek. Od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymali podwyżkę w wysokości 655 zł brutto. Kolejna podwyżka o 500 zł nastąpi od 1 stycznia 2020 r.” – dodał. Internauci wspólnie stwierdzili, że takie słowa w kontekście sobotniego ataku na Marszu Równości to plucie w twarz ofiarom pobić.

Foto: youtube/Kancelaria Premiera
Źródło: polityczek.pl