Morawiecki ZAORANY podczas debaty w PE. Ośmieszony na oczach całego świata!

Dziś, tj. wtorek 19 października 2021 roku w Parlamencie Europejskim odbywa się debata z udziałem premiera Polski, Mateusza Morawieckiego na temat praworządności w Polsce, w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Po przemowie Morawieckiego głos zabrali poszczególni politycy innych partii politycznych w PE. Jednym z nich był szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej, Manfred Weber.

Jego słowa szybko obiegły sieć, bowiem, jak mało kto, wprost powiedział premierowi naszego kraju, iż „sieje zamęt i podziały”. „Ci, którzy się cieszą z tej debaty, to ci, którzy chcą osłabić Unię, którzy odrzucają praworządność jako zasady. Dla nich to jest duża satysfakcja. A Pańskie wystąpienie Panie Premierze, sieje Pan zamęt i podziały, osłabia Pan Unię Europejską. Kto się najbardziej będzie cieszył? Putin, bo cała polityka, jaką Pan prowadzi, pomaga Rosjanom, którzy są jak najbardziej zainteresowani podzieloną Unią Europejską” – mówił.

Bardzo proszę, niech Pan przestanie. Niech Pan z tym skończy. I wreszcie na koniec. Dyskutujemy tutaj o zaskarżeniu komisji przeciwko bezczynności. Chcę podziękować przewodniczącej Ursuli Von der Leyen. Ja jestem zdania, że powinniśmy się zastanowić, czy nie należałoby skierować wobec rady skargi o bezczynność. Postępowanie z artykułu 7. zalega tam już od lat i naprawdę, jeżeli tutaj ktoś pyta, dlaczego się tak dzieje, zapada cisza. I ta cisza to ogromna bariera dla rozwoju Europy. Potrzebna jest wreszcie rada, która będzie mówiła jasno w stosunku do Polski i innych krajów, które nie przestrzegają praworządności” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: tvn24.pl