Morawiecki znów uderza w nauczycieli! Nowy kontrowersyjny pomysł premiera

Nadal trwa rozpoczęty 8 kwietnia 2019 roku strajk nauczycieli. Jest to już 17 dzień strajku, a końca nie widać, bowiem rząd nie chce przystać na postulaty nauczycieli. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział plan awaryjny, który jeszcze dzisiaj zostanie ogłoszony.

Dzisiaj rano w mediach huczało o tym, że rząd ma przygotowany plan awaryjny w wypadku, gdyby nie udało się przeprowadzić klasyfikacji uczniów. „Rząd musi mieć plan awaryjny. Dzisiaj wszystko stanie się jasne. Dzisiaj pan premier poinformuje o działaniach, jakie rząd podejmie w tej sprawie” – powiedział Jacek Sasin. Prawicowe portale ujawniły co takiego zaplanował Morawiecki.

Okazuje się, że w środę na radzie ministrów premier będzie chciał wprowadzić nowelizację prawa oświatowego. Ma ona pozwolić na to, aby wszystkie matury odbyły się bezproblemowo. Dodatkowo jednym z zapisów ma być wydłużenie roku szkolnego oraz, o czym mówiło się od dawna, dyrektorowi szkoły przyznane mają być uprawnienia do klasyfikacji uczniów oraz dopuszczenia ich do matur. Te zapisy, a w szczególności przedłużenie roku szkolnego już spotyka się z wielką falą krytyki.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/Punkt Widzenia TV