Poseł Lewicy zaorał Kłeczka na antenie TVP Info. Ostra wymiana zdań! „Przesadził Pan teraz”

Na antenie TVP Info podczas transmisji programu „Woronicza 17” doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy prowadzącym program Michałek Kłeczkiem, a posłem Lewicy Tomaszem Trelą. Polityk poruszył temat Polskiego Ładu. Przypomnijmy, była to flagowa i reklamowana przez kilka miesięcy ustawa Prawa i Sprawiedliwości, która miała wprowadzić od początku 2022 roku rewolucję w systemie podatkowym. Finalnie okazała się klapą, a rząd planuje wprowadzić poprawki.

Pamięta Pan o Polskim Ładzie? Przed 1 stycznia 2022 roku: Polski Ład będzie rozwiązaniem wszystkich problemów Polek i Polaków. Dzisiaj? Projekt idzie do kosza, bo był totalnym bublem. Dlaczego Pan dzisiaj o Polskim Ładzie nie mówi? Ja pamiętam programy, kiedy Pan mówił, że Polski Ład jest cudowny, a teraz Pan nic nie mówi na ten temat” – powiedział Trela. „Panie pośle proszę nie być śmiesznym, bo ja nigdy nie używam słów, które w jakiś sposób cechują, charakteryzują jakieś koncepcje programowe, partie polityczne” – stwierdził Kłeczek, na co polityk odpowiedział: „Przesadził Pan teraz„.

Jeżeli mówimy o Polskim Ładzie, mówimy o konkretach. Obniżka podatków dla 18 milionów podatników, tak, oczywiście, że tak” – kontynuował Kłeczek. „To dlaczego go wyrzucamy do kosza?” – dopytywał poseł. „Ale nikt nie wyrzucił Polskiego Ładu do kosza” – odpowiedział. Po krótkiej dyskusji na temat procentu podatków Kłeczek poprosił o ciszę, gdyż „nie są na bazarze”. Trela odpowiedział mu na to: „Ale przecież to Pana program. Pan swój program do bazaru porównuje? Panie redaktorze, naprawdę„. „Ja zapraszam ludzi, którzy tutaj jakiś poziom trzymają. Chciałbym, żeby Pan też ten poziom trzymał. Proszę nie przekrzywiać gości” – oznajmił prowadzący. „Pan myśli Pan, że ja nie trzymam poziomu? Ja trzymam, oczywiście, że trzymam. Ja tylko z Panem rozmawiam. Udowadniam Panu, że Pan nie ma racji” – stwierdził poseł Lewicy. Całą dyskusję można obejrzeć na wideo poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/audio publicystyka
Źródło: youtube/audio publicystyka