Nauczycielom puściły nerwy! Miażdżąca wypowiedź o Agacie Dudzie

Pierwsza dama, Agata Duda nie ma dobrej opinii jako osoba na tym stanowisku. Bardzo często zarzucany jest jej brak jakiejkolwiek ingerencji w sprawy naszego kraju. Jak zauważają internauci, nie stanęła po stronie kobiet, gdy te wyszły na ulice oraz nie skomentowała jeszcze żadnej ważnej kwestii społecznej.

Nie inaczej jest i tym razem. Jak wiemy, wielkimi krokami nadchodzi strajk nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego podał, że rozpocznie się on 8 kwietnia. Każdy wie również, że Agata Duda była swego czasu nauczycielką. Można by się było spodziewać więc po niej zabrania głosu w tej sprawie. Tym bardziej, że doskonale zna ich płace. Zawiedzeni nauczyciele postanowili wypowiedzieć się dla „naTemat.pl” w tej sprawie.

„Liczyliśmy, że pani prezydentowa wciąż żyje sprawami edukacji i co jak co, ale wynagrodzenia nauczycieli są jej znane. Liczyliśmy, że jakiś głos z jej strony padnie. […] Jesteśmy głęboko rozczarowani. Będąc nauczycielem przez tyle lat, zna dobrze problemy tego środowiska. Wie, jakie są realia szkoły. Dlatego liczyliśmy na jakieś wsparcie z jej strony. Ale ona milczy, nie podejmuje żadnego działania. Przynajmniej nie ma żadnej informacji na ten temat” – powiedziała prezes małopolskiego oddziału ZNP, Grażyna Ralska.

Foto: twitter.com/agatadudanews
Źródło: natemat.pl