Nie zgadniecie, co internauci chcą zrobić pod domem Kaczyńskiego. 59 tys. osób wyraziło zainteresowanie!

COVID-19, szerzej znany pod nazwą “koronawirus” zbiera śmiertelne żniwo. Na ten moment w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że zarażonych jest 12 415 osób, z czego 606 z nich zmarło. Promyk nadziei na poprawę sytuacji daje to, że 3025 osób wyzdrowiało. Wciąż niepewne są losy wyborów prezydenckich, które planowo odbyć się mają 10 maja. Coraz więcej wskazuje na to, że odbędą się one korespondencyjnie. 

Wiele osób uważa, że majowe wybory prezydenckie powinny zostać przeniesione na inny termin. Nawet taka forma ich przeprowadzenia wiąże się z ogromnym ryzykiem i wzrostem zachorowań na COVID-19. Na Facebooku internauci zainicjowali akcję pt. „Grupowe kaszlenie pod domem Jarosława Kaczyńskiego”. Ma być ona sprzeciwem wobec decyzji Prawa i Sprawiedliwości. 10 maja robimy nielegalne zgromadzenie, aby kaszleć pod domem Jarosława Kaczyńskiego – możemy przeczytać na stronie wydarzenia. Co ciekawe aż 59 tys. osób wyraziło zainteresowanie akcją, która wzbudza wiele emocji, 11 tys. kliknęło zaś, że weźmie w niej udział.

SPROSTOWANIE. Ten event został stworzony jedynie dla aspektów komediowych związanych z wyborami prezydenckimi. Nie zachęcam kogokolwiek do łamania obowiązujących zakazów wynikłych z pandemii Covid-19. Oczywiste jest to, że event się nie odbędzie, oraz mam nadzieję że nikt nie wziął pomysłu kaszlenia pod domem Jarosława Kaczyńskiego na poważnie. Event jest organizowany tylko na Facebooku, choć jeżeli ktoś chce przejąć inicjatywę w inny sposób to nie mamy nic przeciwko temu” – tłumaczą organizatorzy wydarzenia, o którym na portalu społecznościowym zrobiło się naprawdę głośno.

Źródło: Facebook.com Grupowe kaszlenie pod domem Kaczyńskiego, koduj24.pl, wprost.pl
Foto: YouTube.com OKO.press screen