Nie zgadniecie, kto według TVP stoi za śmiercią polskich górników. Opadną Wam szczęki!

Wczoraj w czeskiej Karwinie doszło do ogromnej tragedii. W kopalni doszło do wybuchu metanu, w skutku czego śmierć poniosło 13 osób, z czego 12 to Polacy. Na miejsce udał się już premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj w nocy swoje stanowisko w tej sprawie zajął również prezydent Andrzej Duda.

Spośród 13 górników, którzy zginęli w kopalni w Karwinie, 12 ma obywatelstwo polskie, w tym jeden z nich od ponad 20 lat mieszka na terenie Republiki Czeskiej. Pod ziemią jest pożar, bardzo wysoka temperatura, bardzo wysokie zagrożenie kolejnymi wybuchami – powiedział Morawiecki. W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej – poinformowała kancelaria Prezydenta na Twitterze.

O katastrofie w czeskiej kopalni mówią dziś niemal wszyscy. W TVP Info pojawiło się nawet wydanie specjalne, które wywołało sporą burzę. Wszystko przez wypowiedź szefa publicystki stacji, Tadeusza Płużańskiego, który winą za tragedię w Czechach, obarczył Platformę Obywatelską. Balcerowicz pacyfikowal polskie kopalnie. Potem pacyfikował je rząd Kopacz i dlatego górnicy musieli pracować w Czechach, a Czesi nie przestrzegają wszystkich norm i stąd ta tragedia – powiedział.

Źródło: polityczek.pl, natemat.pl, Twitter.com Kancelaria Prezydenta
Foto: Twitter.com Piotr Leski