Nie żyje dowódca antyterrorystów. Wypadł z okna

Do tragedii doszło w Świnoujściu podczas towarzyskiej imprezy z okazji szkolenia. Dowódca oddziału antyterrorystycznego wypadł z okna i zmarł. Na imprezie pojawiły się osoby ze ścisłego kierownictwa lubuskiej policji.

Joachim Brudziński odwołał już zarówno szefa lubuskiej policji Jarosława Janiaka, jak i jego zastępcę Piotra Fabijańskiego. Jak stwierdził Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka, tragicznie zmarły dowódca był bardzo doświadczony. TVN24 dostało informacje z dwóch źródeł, że do tragedii miało dojść w nocy między 2, a 3 godziną w ośrodku wypoczynkowym MSWiA w Świnoujściu.

Szef pododdziału antyterrorystycznego wypadł z pierwszego piętra. Spadł na głowę. Trwała wtedy impreza, której towarzyszył alkohol – dodatkowo podało TVN24. W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego – tak brzmi oficjalny komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: natemat.pl
Foto: własne