„Niech już się Pan nie odzywa”. Tomasz Sekielski nie wytrzymał po słowach Andrzeja Dudy!

Popularny dziennikarz Tomasz Sekielski za pośrednictwem swojego kanału w serwisie YouTube o nazwie „SEKIELSKI” prowadzi cotygodniowy program na żywo, „Sekielski Sunday Night Live”. Komentuje on w nim najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej w naszym kraju. Tym razem odcinek poświęcił w dużej mierze prezydentowi Polski, Andrzejowi Dudzie. Mowa tutaj o jego słowach na temat skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19.

Zawsze pozostaje cały czas to otwarte pytanie, czy rzeczywiście tak jest? Czy możemy mówić o tym, że jeżeli liczba zachorowań w moim kraju, w Polsce, spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie, jak notowaliśmy dokładnie rok temu, czyli miedzy 200, a 400 przypadków każdego dnia, to czy rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia, czy też jest to efekt po prostu tego, że takie, a nie inne mamy warunki atmosferyczne, pogodowe, taka jest pora roku? W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki, a tych przypadków było tyle samo” – mówił Duda podczas konferencji GLOBSEC w Bratysławie.

Tomasz Sekielski oburzony słowami prezydenta stwierdził: „Powiedział, co wiedział Pan prezydent. Przypomnę Panu prezydentowi. 74828 osób zmarło na COVID, a rok temu tyle nie zmarło. Oczywiście dywagacje naukowe, czy raczej paranaukowe prezydenta z nauką niewiele mają wspólnego.[…] Niech Pan już po prostu zajmie się wypoczynkiem. Ma Pan ośrodki w Wiśle, w Juracie. W Juracie lubi Pan śmigać na tym skuterze wodnym. Niech się Pan zajmie czymś, co nie przynosi szkody społeczeństwu.[…] Kolejne pańskie wypowiedzi nie pomagają w walce z pandemią. Więc niech Pan już się nie odzywa. Bardzo proszę„.

Czytaj dalej

Foto: youtube/SEKIELSKI, youtube/prezydent.pl
Źródło: youtube/SEKIELSKI