Niesamowicie ważne wsparcie dla Juszczyszyna. Te słowa obiegają dziś cały świat!

Ostatnie miesiące dla sędziego Pawła Juszczyszyna nie należą do najłatwiejszych. Nagonka Prawa i Sprawiedliwości na sędziów mocno się na nim odbiła. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego postanowiła wczoraj o zawieszeniu go w czynnościach służbowych. To jednak nie wszystko. Na czas zawieszenia obcięto mu dodatkowo 40 procent wynagrodzenia. Ten jednak nie zamierza się poddawać, potwierdzać to może m.in. fakt, że zjawił się dzisiejszego poranka w pracy.

Proszę Państwa,
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego. (wyrok SN z 5.12.2019 r., III PO 7/18, por. uchwałę składu połączonych Izb SN: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 23.01.2020 r.)
Dlatego też, jutro – 5 lutego 2020 r. o godzinie 11.45 w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zamierzam przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej przydzielonej do mojego referatu.
Życzę wszystkim, a zwłaszcza – w obecnej sytuacji – sędziom, odwagi i wytrwałości!
Trzymajcie się! –
napisał wczoraj na Facebooku. Wsparcie dla sędziego olsztyńskiego sądu płynie z różnych stron Polski, a nawet świata!

Za pośrednictwem swojego twitterowego profilu słowa otuchy przekazał mu sprawozdawca ONZ ds. niezawisłości sędziów i niezależności prawniczych zawodów, Diego García-Sayán. Chciałbym wyrazić solidarność z sędzią Pawłem Juszczyszynem, który został zawieszony jedynie za wykonywanie funkcji konstytucyjnej. Potępiam takie lekceważenie rządów prawa – napisał. Co nikogo nie powinno dziwić pod jego wpisem pojawiła się masa komentarzy użytkowników z Polski, którzy postanowili mu podziękować.

Źródło: natemat.pl, Twitter.com Diego García-Sayán
Foto: YouTube.com Telewizja wPolsce