Niesamowity gest niemieckich strażaków. To co zrobili dla woodstockowiczów zapiera dech w piersiach!

W Kostrzynie nad Odrą odbywa się Pol’and’Rock Festival. Jedyną rzeczą, na którą mogą narzekać woodstockowicze jest upał, który doskwiera im od samego początku festiwalu. Na pomoc mieli ruszyć polscy strażacy, polewając rozgrzany tłum schłodzoną wodą. Niestety zastępca komendanta wojewódzkiej straży pożarnej się na to nie zgodził. 

Boli nas decyzja zastępcy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej, który nie zgodził się, aby rozgrzany tłum ochłodzili strażacy, polewając ludzi wodą. Nie wiemy dlaczego zapadła taka decyzja. Jest drugi stopień zagrożenia upałami ogłoszony przez IMGW, więc prosiliśmy komendanta o pomoc. Nie zgodził się – powiedział Krzysztof Dobies, który pełni funkcję rzecznika prasowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomocną dłoń postanowiła wyciągnąć strona niemiecka, wysyłając z Berlina specjalny wóz strażacki. Ten pojawił się już wczoraj w nocy, schładzając uczestników wydarzenia, o którym w Polsce mówią wszyscy. O tym niesamowitym geście zrobiło się bardzo głośno w mediach społecznościowych. Internauci w przeróżny sposób dziękują naszym zachodnim sąsiadom. Nie brakuje jednak również mocnych słów pod adresem Przemysława Glińskiego, który jest odpowiedzialny za „zakręcenie kurka”.

Źródło: gazetalubuska.pl, Polityczek.pl
Foto: Twitter.com PolAndRock Festival