TVP zaskakuje. „Nie widać tłumów”

Tym razem Telewizja Polska przeszła samą siebie. TVP Info po raz kolejny zastosowało typową dla siebie manipulację. Niestety tym razem szybko zostali zdemaskowani przez internautów. Dzisiaj pod Sądem Najwyższym trwa protest w związku z wprowadzonymi wczoraj kontrowersyjnymi przepisami. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło to wykorzystać.

TVP Info przedstawiało oglądającym relację z protestu pod Sądem Najwyższym. PiS postanowiło skorzystać z okazji i oszukać widzów na swoją korzyść. Ustawili kamerę tam, gdzie… nie byli zgromadzeni ludzie. Co więcej, jak stwierdził na antenie stacji, jej pracownik: „Nie widać tłumów”. Jak na Twitterze, wywołując ogromną burzę, zauważył Bartosz Węglarczyk, kamera TVP była ustawiona z boku, specjalnie, by nie pokazać, ilu jest protestujących ludzi.

TVP Info ma kamerę gdzieś z boku Sądu Najwyższego. Na zdjęciu moment, gdy pracownik TVP Info mówi, cytuję: „Nie widać tłumów pod Sądem Najwyższym”. W tym samym czasie w innej stacji, z kamery z drugiej strony… To już jest czysty Orwell. – napisał. Jako dowód oszustwa stacji wrzucił zdjęcie porównujące kamery TVP Info i TVN24. Dokładnie widać na kamerach TVN-u, że w proteście bierze udział masa ludzi.


Źródło: polityczek.pl
Foto: twitter.com/bweglarczy