Niewiarygodne, co TVP tym razem zarzuciło Tuskowi. Stacja przeszła samą siebie

Mało kogo wciąż dziwi fakt, że przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk jest głównym antybohaterem kolejnego wydania „Wiadomości” TVP. Te wydają się atakować go przy każdej możliwej okazji. Niedawno jeden z internautów podliczył, iż od początku roku do 22 kwietnia nazwisko Tuska padło tam… 606 razy. Telewizja Polska zmieniła jednak ostatnio narrację. Od powrotu Tuska do polskiej polityki, TVP pokazywało nagrania z momentów, gdy mówił on po niemiecku, sugerując, że działa na rzecz Niemiec.

Wszyscy pamiętają słynne „für Deutschland”. Ostatnio telewizja postanowiła jednak zmienić narrację. Od momentu ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę, Tusk pokazywany jest w Telewizji Publicznej już nie jako sprzymierzeniec Niemiec, a Putina. W jednym z ostatnich wydań „Wiadomości” pojawił się materiał dotyczący przygotowań PiS oraz opozycji do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. Postanowiono przy tym zaznaczyć „prorosyjskie słabości Tuska” – tak też nazywa się wspomniany materiał. „Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna prace nad programem wyborczym na przyszłoroczne, jesienne wybory parlamentarne. Rozmowy o wyborach prowadzi też opozycja, choć na razie tam tematem nie jest program. Bardziej widoczne są prorosyjskie propozycje, które ujawniły się już za czasów poprzednich rządów, brak szacunku dla demokratycznych wyborów Polaków i polityczne słabości lidera Platformy Obywatelskiej” – rozpoczęła prowadząca Edyta Lewandowska.

Materiał „Wiadomości” ukazał następnie Babcię Kasię, jako przykład dążenia do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. Dominik Cierpioł kontynuował materiał, wciąż krytykując Tuska, zarzucając mu już nie proniemieckie, a prorosyjskie działania. „Donald Tusk, którego partia przekonuje w Brukseli, że w Polsce nie ma praworządności, po wygranych wyborach chce wprowadzać zmiany w wymiarze sprawiedliwości bez ustaw i bez kontroli Sejmu. Politolodzy zwracają uwagę, że ten sposób wprowadzania prawa to kalka niedemokratycznych rozwiązań, jakie znamy na przykład z Rosji Putina” – mówił, podczas gdy tle ujrzeć możemy wideo pokazujące Donalda Tuska idącego na molo wraz z Władimirem Putinem.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV, youtube/Onet News
Źródło: wiadomosci.tvp.pl