Niezależny Senator został rozwścieczony decyzją PiS. „Rozumiecie coś z tego?”

Były prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny Senator Wadim Tyszkiewicz nie ukrywa swojej dezaprobaty, co do decyzji podejmowanych przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Krytykuje on je bowiem publicznie między innymi za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u. Nie inaczej było i tym razem. W swoim wpisie udostępnił artykuł Marka Wawrzynowskiego dla „WP Sportowych Faktów”, krytykujący przekazanie przez PiS dużej kwoty pieniędzy na profesjonalny sport, zamiast na „rozwój sportu amatorskiego i młodzieżowego”. Tyszkiewicz sytuację tę wykorzystał do wbicia szpili partii rządzącej.

Rozumiecie coś z tego?
„Rząd PiS pieniędzmi Polaków pali w piecu”.
Dla dzieci i młodzieży nie ma pieniędzy na zajęcia sportowe, ale są miliony dla zawodowych biznesklubów na „waciki” z kieszeni wszystkich Polaków.
Nie ma pieniędzy na kulturę (tą niepisowską), ale będą pieniądze na muzeum żołnierzy wyklętych (ideologia), na które rząd PiS chce przeznaczyć 780 milionów zł.
Np. budowa pięknego, wielofunkcyjnego krytego basenu w Nowej Soli ok. 23 mln zł, a utrzymanie Muzeum Miejskiego w 100% pokrywa samorząd z budżetu Nowej Soli (ok. 1,5 mln zł rocznie).
No i jedno pytanie: skąd się biorą te pieniądze rozdawane przez rząd PiS?
Czy wiecie skąd pochodzą te szastane pieniądze, jakie jest zadłużenie Polski, o ile wzrosło zadłużenie Polski w ciągu rządów PiS przez ostatnie 6 lat i kto to zadłużenie będzie musiał spłacić?
Uwaga!!! Rząd nie ma swoich pieniędzy, ani złotówki, to pieniądze Polaków. Rząd zaciąga długi idące już w setki miliardów, w imieniu wszystkich Polaków, stąd te rozdawnictwo, które będą musieli spłacić wszyscy Polacy
” – czytamy.

Zadłużenie Polski dobija już do 1,5 biliona zł (plus ukryte zadłużenie w spółkach, państwowych bankach i fundacjach- ponoć już ok. 300 miliardów).
„Gdy potrzeba w domu siana zadzwoń bracie do Bociana”.
1 bilion=1000 miliardów= 1 000 000 milionów (milion milionów)
Tylko w ciągu 6 lat zadłużenie wzrosło z 0,85 biliona zł do blisko 1,5 biliona. Kto za to zapłaci? Fajnie się rozdaje, fajnie się bierze, gorzej kiedy komornik zapuka do drzwi.
Szydło w 2015 roku zapowiedziała „Polskę w ruinie” i rząd PiS konsekwentnie tę zapowiedź realizuje
” – zakończył.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/wadimnowasol, sportowefakty.wp.pl
Foto: youtube/krosno24tv, youtube/gazeta.pl