Niezwykły gest Macieja Stuhra. Aktor wraz z żoną podbili serca tysięcy Polaków!

Popularny aktor, grający w takich produkcjach jak „Belfer, „Planeta singli”, czy „Listy do M.”, Maciej Stuhr, znany jest ze swojego angażowania się w różnego rodzaju akcje społeczne. Wraz ze swoją małżonką, Katarzyną Błażejewską-Stuhr, niejednokrotnie znaleźli się na okładkach gazet za sprawą pomocy, którą niosą potrzebującym. Aktor w wywiadzie dla „Plejady” powiedział, jak zamierza spędzić tegoroczne Święta Wielkanocne.

W 2020 roku żona aktora poinformowała na Instagramie, że na 10 miesięcy przygarnęli do swojego domu czeczeńską rodzinę – matkę z dwójką dzieci. Podczas zeszłorocznego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej udali się oni na granicę nieść pomoc uchodźcom, a jednego z nich przygarnęli nawet do siebie. Pomoc potrzebującym nie jest więc parze obca. Nie inaczej było w momencie, gdy na Ukrainie wybuchła wojna. Jak poinformował aktor, małżeństwo przygarnęło pod swój dach ukraińską rodzinę. Od momentu wybuchu wojny, w domu Stuhrów miały mieszkać już trzy rodziny uciekające z zaatakowanego kraju.

Stuhr udzielił wywiadu dla „Plejady”, gdzie poinformował, iż tegoroczna Wielkanoc nie będzie dla niego typową. Druga z ukraińskich rodzin, która tymczasowo przebywała w domu Stuhrów, wynajęła mieszkanie pod Warszawą, podczas gdy trzecia rodzina uchodźców wciąż przebywa w domostwie Stuhra. Aktor poinformował, że para postanowiła zostawić wciąż szukających swojego miejsca gości w domu na czas świąt dla ich komfortu, a sami wyjadą na wieś. Mało tego, odwiedzą Ukraińską rodzinę, która przeprowadziła się pod Warszawę. „My wyjeżdżamy, a nasi goście zostają sami w domu. Będziemy na wsi, ale spotykamy się z naszymi wcześniejszymi gośćmi. Chcemy się spotkać, pogadać, bo już jakiś czas się nie widzieliśmy. Jesteśmy ciekawi, jak sobie radzą” – powiedział portalowi.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/MaciekStuhr
Źródło: plejada.pl, kobieta.wp.pl