Nitrasa poniosło! Ostro o Kaczyńskim „sfrustrowany starzec o…”

Ten wpis może przejść do historii. Na Twitterze wybuchła mała kłótnia, która rozpoczęła się od wpisu udostępnionego na Twitterze przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, Joachima Brudzińskiego. Wpis ten wywołał ogromne oburzenie wśród polityków, a skomentowali go między innymi Szczerba, Giertych czy wspomniany Nitras. Ten ostatni swoją odpowiedzią wbił w ziemię Kaczyńskiego.

Mam propozycję dla „kozaków” i ich „pochlipujących obrońców z posłem Szczerbą na czele, walczących z #faschyzm w #tymkraj, którzy atakowali funkcjonariuszy @Policja_KSP pod Sejmem, niech spróbują zaatakować podczas manifestacji w podobny sposób policjanta w Izraelu, albo USA. – napisał Brudziński. Od tego wpisu wszystko się zaczęło. Jednym z komentujących był mecenas Roman Giertych. Jeśli rzeczywiście wojsko zostało wczoraj użyte w mundurach Policji do tłumienia demonstracji, to mamy kolejne przestępstwa dokonane przez działaczy PiS. Nadto każdy z rzekomych Policjantów naruszył art. 227 kk. – napisał. Cały wpis odwołuje się oczywiście do brutalnego ataku policji na protestujących pod sejmem.

Brudzińskiemu odpowiedział również Michał Szczerba, który napisał: Jest pan, panie @jbrudzinski odpowiedzialny za każdy policyjny but na twarzy leżącego młodego obywatela. Będziemy monitorować te skandaliczne zatrzymania, brutalność, podduszenia i nadużywanie uprawnień przez podległych panu funkcjonariuszy❗️. Osobą, która podbiła serca Polaków, został Sławomir Nitras. W swojej odpowiedzi do Brudzińskiego ostro pojechał po prezesie partii rządzącej. W USA kiedy prezydent łamie prawo to instytucje państwa bronią państwa prawa. Skutecznie. W Polsce policję, wojsko,służby specjalne kontrolują ludzie bezwolni, uzależnieni od szeregowego posła, sfrustrowanego starca o dyktatorskich zapędach. Nielojalni wobec własnego państwa – napisał.

Źródło: polityczek.pl, twitter.com/SlawomirNitras
Foto: youtube/Zbyszek G, youtube/Artiqb Forever2