Nowe przerażające wideo! Policjanci łamią rękę i skręcają nadgarstek protestującym kobietom

To już jest bardzo ostra przesada i nadużycie siły policjantów. Protestujące kobiety nie miały łatwo. Policjanci jednej z nich złamali rękę, a drugiej skręcili nadgarstek, po czym z całej siły ciągnęli ją po asfalcie. Szczęście w nieszczęściu kobiet wszystko zostało udokumentowane na nagraniu.

Policjanci postanowili rozbić blokadę, którą zorganizowały aktywistki ODnowy. Problem w tym, że użyli zupełnie niepotrzebnej siły. Stróże prawa byli nadzwyczaj agresywni. Nie zbaczali na zdrowie protestujących kobiet. Skończyło się złamaną ręką oraz skręconym nadgarstkiem. Na pierwszym wideo widzimy, jak jedna z nich, Marta Bem, ma w nienaturalny sposób wykręcony nadgarstek. W pewnym momencie krzyknęła „ratunku!”, po czym poległa na ziemi z widocznym na twarzy bólem. Nie przeszkodziło to policjantom, aby odciągnąć bezsilną Panią Martę za dłoń. Protestująca z bólu wydała z siebie przerażający krzyk.

Następnie policjanci przeszli do Pani Justyny Butrymowicz. Na wideo ewidentnie widać moment, w którym ręka Pani Justyny pęka. Wyrwali mnie z blokady wraz z fragmentem baneru ‚Faszyzm Stop’. Ten fragment służył mi potem za temblak. Zachowałam go, będę miała pamiątkę – poinformowała poszkodowana. Nagrania można zobaczyć poniżej. Jak się okazało, przemoc policji była niepotrzebna i mogło obejść się bez żadnych kontuzji. Stróże prawa przeprowadzali nacjonalistów zupełnie inną drogą. Tym sposobem nie było potrzeby usuwania blokady.

Źródło: oko.press
Foto: youtube/OKO.press