Od lat walczy z rakiem, teraz odpowiada Lichockiej. „Dla mnie powinna przestać być posłanką”

Wczorajszego wieczoru Sejm odrzucił weto Senatu. Chodzi o wsparcie publicznych mediów na kwotę blisko 2 miliarda złotych. Ma być to rekompensata za utracone wpływy z opłat abonamentowych. Senat domagał się przeznaczenia tej kwoty na onkologię, która jest w opłakanym stanie. Wygraną tą w specyficzny sposób postanowiła świętować posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka.

W sieci pojawiło się zdjęcie, które w szybkim tempie zyskało sporą popularność. Widzimy na nim Lichocką pokazującą… środkowy palec do opozycji. Tłumaczyła się ona tym, że poprawiała sobie coś w oku. W rozmowie z portalem naTemat.pl do jej zachowania odniosła się Anna Żyłowska, która od lat walczy z rakiem. Dla mnie ta pani momentalnie powinna przestać być posłanką. To, co ona zrobiła, to, co prezentuje, jest poniżej wszelkiej krytyki. Niech nie tłumaczy, że wycierała sobie oko, bo równie dobrze mogła sobie wycierać coś innego. – powiedziała. Pacjentka Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca stwierdziła również, że przekazanie 2 mld zł na mediach publiczne zamiast na onkologie, to olbrzymi policzek dla pacjentów.

Dla pacjentów to jest olbrzymi policzek, dlatego że 2 mld, które będą wydane na propagandę w telewizji rządowej, mogły być spożytkowane na leki, na nowoczesne leczenie pacjentów chorych na nowotwory, którzy tego naprawdę bardzo potrzebują. Część z tych 2 mld zł można byłoby przekazać na immunoterapie, na którą nie ma w tej chwili środków, choć są pieniądze na programy, które są zbędne. Poza tym, gdyby 2 mld złotych dostała onkologia, to szereg nowoczesnych leków można byłoby wprowadzić do refundacji. Są leki, które się stosuje ciągle, ale są też i takie, które stosuje się tylko przez rok, ale przedłużają życie pacjenta.- mówiła. Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.

Źródło: natemat.pl
Foto: Pixabay.com, YouTube.com polsatnews.pl screen