Rydzyk założył własną partię polityczną. Dokumenty już w Sądzie!

Tego się obawiała chyba cała opozycja. Najpopularniejszy polski duchowny, ojciec Tadeusz Rydzyk, który według wielu Polaków za bardzo wtrąca się w politykę idzie o krok dalej. Oficjalnie założył dokumenty rejestracyjne potrzebne do utworzenia partii politycznej w sądzie.

Portal Wirtualna Polska ustalił, że duchowny wprowadził już dokumenty do Sądu Okręgowego w Warszawie. Nowa partia nazywać się będzie „Ruch Prawdziwa Europa”, a jej założeniami ma być walka z ateizmem, nihilizmem, hedonizmem oraz neomarksizmem. Dodatkowo Rydzykowi marzy się przywrócić prawdziwe wartości katolickie wśród Polaków. Dużo mówi się o tym, że jest to wypowiedzenie otwartej wojny między Rydzykiem, a prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

„Były poseł PiS i były wiceprezes PZU Andrzej Jaworski zostałby jedynką na Mazowszu. A na liście znaleźliby się również: były minister środowiska Jan Szyszko, europosłanka Urszula Krupa, posłanka Gabriela Masłowska, posłanka Anna Sobecka, europoseł Mirosław Piotrowicz” – powiedział rozmówca WP przedstawiając pierwszych członków partii. Głównym i pierwszym celem Rydzyka ma być start w wyborach w Parlamencie Europejskim w 2019 roku.

Źródło: natemat.pl
Foto: facebook.com/ojciec.rydzyk.509