Oficjalnie! Tusk rzuca wyzwanie Kaczyńskiemu

Do tego w końcu musiało dojść. Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk, rzucił oficjalne wyzwanie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chce, aby Kaczyński podjął z nim walkę o miejsce Prezydenta RP. Tym wywiadem poruszył całe środowisko polityczne, a sytuację oprócz internautów skomentowała również masa polityków i dziennikarzy.

Nie jest tajemnicą, że Donald Tusk nie przepada za rządami Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj na antenie TVN24 wydał interesującą deklarację. Chciałby podjąć walkę o fotel Prezydenta RP z Jarosławiem Kaczyński. Gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku – powiedział. To jest coś, na co na pewno czekaliby z niecierpliwością zwolennicy zarówno opozycji, jak i prawicy, a walka byłaby zacięta. Możecie państwo w Polsce zapytać prezesa Kaczyńskiego, czy przyjmuje takie wyzwanie – dodał Tusk.

O zajściu wypowiedział się między innymi publicysta Piotr Semka, który stwierdził, że Tusk ma „kompleks Kaczyńskich”. Tusk ma jakis kompleks Kaczyńskich. W 2005 przegrał z Lechem Kaczyńskim. W styczniu 2010 uchylił się od ponownej rywalizacji z PLK. Teraz na odwrót -chce pojedynku z Jarkaczem, choć ten jasno mówi, że Pis wystawia w 2020 Andrzeja Dudę. Mam radę : Niech na początek wygra z PAD – napisał. W obronie Tuska stanął zaś nie kto inny jak Tomasz Lis, który napisał, że Donald Tusk mówiąc, że mógłby stanąć do wyborów, ale z Kaczyńskim, dość jednoznacznie umiejscowił Dudę w zbiorze polityków nie zaslugujacych na jakąkolwiek uwagę.


Źródło: se.pl
Foto: youtube/Huberto Baku, youtube/Punkt WidzeniaTV