Ogórek przeszła samą siebie! Tak skomentowała antyunijne słowa Dudy

Polska historyk, doktor nauk humanistycznych, aktorka i prezenterka telewizyjna Magdalena Ogórek przeszła samą siebie. Wystąpiła w programie „Salon Dziennikarski” na antenie Telewizji Polskiej. Skomentowała tam kontrowersyjne słowa prezydenta Andrzeja Dudy, które zrobiły ostatnio ogromny szum w mediach.

Przypomnijmy słowa wypowiedziane przez Dudę w Leżajsku. Mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali „zbutwiałe i gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami” instytucje w Polsce i będziemy to robili.[…] Wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika. – powiedział o UE. Słowa te wywołały wiele kontrowersji, szczególnie wśród środowisk opozycyjnych.

Skomentować jego wypowiedź na łamach programu postanowiła wspomniana wcześniej Ogórek. Pokazał, że jest świetnym mówcą i doskonale wie, co mówi. Wydaje mi się, że zawiódł pewien brak czujności i przy takim skoncentrowaniu i zmobilizowaniu pracy, którą okreslamy jako lewicowo liberalną trzeba jednak cedzić każde słowo. […] Nigdy nie śniło się, że UE będzie narzucać członkom to, że mają odrzucać wolę swoich obywateli – powiedziała. Całą jej wypowiedź można zobaczyć poniżej, a zaczyna się od 10 minuty filmu.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Polskie Wiadomości