Ogórek uderzyła w TVN24, została wyśmiana jak nigdy! Nie spodobały jej się słowa Mariana Turskiego

Popularna prezenterka TVP, Magdalena Ogórek zareagowała na Twitterze na wypowiedź Mariana Turskiego podczas 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. „Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana” – mówił.

Istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące” – powiedział Marian Turski. W „Faktach po faktach” gościem był prof. Wojciech Sadurski. Zapytany został o to, co oznaczają te słowa. „Nie możemy być obojętni wobec losu sędziów, których obecna władza skazała na pozycję niewolników czy chłopów feudalnych, którzy mają wykonywać przykazania władzy. Nasze prawa do bezstronnego sądu są w sposób fundamentalny zainfekowane. Praworządność jest w DNA Unii Europejskiej. […] To, co się w Polsce dzieje, to jest podłamanie fundamentalnych zasad praworządności” – stwierdził.

Fakty po Faktach, pasek TVN: Marian Turski: „nie bądźcie obojętni”. 75.rocznica wyzwolenia Auschwitz Prezenterka: co znaczą te słowa? Gość: nie bądźcie obojętni na los sędziów SN. Słuchajcie, są jakieś granice” – napisała na Twitterze Ogórek, której najwidoczniej nie spodobały się słowa Turskiego. Nie takiej reakcji internautów się jednak spodziewała. „Pani śmie o przekraczaniu granic mówić? Hipokryzja„, „Gdyby się pani wsłuchała w jego przemówienie, a nie klepała przekaz dnia, w cudowny sposób odkryłaby pani, że on właśnie o tym mówił. Było tam również więcej krytyki autorytarnych rządów. Cudowne, mądre słowa” czy „Co Pani wie o granicach?” – to kilka z wielu podobnych komentarzy.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Plejada
Źródło: polityczek.pl