Ogórek zadrwiła z Tokarczuk. Prezenterka TVP została sprowadzona na ziemię ostrą ripostą!

W piątek we Wrocławiu odbyło się spotkanie dwóch noblistek, Olgi Tokarczuk oraz Swietłany Aleksijewicz. Jednym z głównych tematów rozmowy między pisarkami był temat kobiet oraz wyzwań, z którymi te muszą się dziś mierzyć w Polsce i Białorusi. Rozmowę Tokarczuk z Aleksijewicz skomentowała w drwiący sposób na Twitterze prezenterka TVP, Magdalena Ogórek. Swojego wpisu szybko pożałowała.

Pani Olga T.: obserwuje falę emigracji z Polski, polska literatura była pisana głównie przez mężczyzn [co jest złe], ponadto nie uwzględnia osób LGBT, atak konserwatyzmu chce wstawić kobiety w XIX w., Elon Musk jest niemoralny bo poleciał w kosmos” – napisała, wypunktowując najbardziej kontrowersyjne według niej momenty rozmowy między noblistkami. Wpis dziennikarki nie spodobał się internautom, którzy stanęli w obronie noblistek, a wydźwięk swojemu niezadowoleni dali w sekcji komentarzy pod wpisem Ogórek. “Proszę pozostać skupioną na torebkach i chirurgii plastycznej choć i w tym gust i pojęcie nie są wysokich lotów” – napisał jeden z nich.

Na ten komentarz odpowiedziała Ogórek: “Proszę nie obrażać w ten sposób pani Olejnik, nie wypada jej tak wypominać“. “Pani Magdo, jak zmieni się władza w Polsce, to kim Pani będzie? Nadal konserwatystką, centrystką czy może wróci do wartości lewicowych?” – dodaje kolejny. Internauta zapytał Ogórek, skąd wie o spotkaniu pisarek, oraz czy ogląda TVN. Ta stwierdziła w odwecie, że tak, oraz że Tokarczuk i Aleksijewicz mówią dużo o feminizmie, będąc największymi hejterkami kobiet. “Oczywiście. Słucham, jak o miłości i solidarności kobiecej rozprawiają te panie, które najbardziej kobiety hejtują. Za inne poglądy. W ramach tolerancji” – napisała. Komentarzy o podobnym brzmieniu znajduje się pod wpisem dziennikarki cała masa.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Blogpressportal
Źródło: kultura.onet.pl, twitter.com/ogorekmagda,