Ogromny cios wymierzony w emerytów. Najnowsze doniesienia wprawiają w osłupienie!

Okropne doniesienia dochodzą do nas w związku z emeryturami. Nie jest tajemnicą, że emeryci w naszym kraju nie mają łatwo. Nadzieję robi ciągle partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość, zapowiadając wszelakie podwyżki. Niestety na zapowiedziach się kończy, a sytuacja emerytów się nie poprawia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada katastrofę, jeśli chodzi o emerytury. Pięć lat temu emerytura stanowiła około 62 proc. średniej pensji. Procent ten z biegiem lat spada, a w zeszłym roku było to już tylko 56,4 proc. Już teraz emeryci mają problem, by godnie wyżyć cały miesiąc, a okazuje się, że procent ten spadnie jeszcze bardziej. I to drastycznie. Obecni 40-latkowie dostawać będą zaledwie… 38 proc. swojej pensji.

Wychodzi na to, że emeryci będą musieli wyżyć cały miesiąc za nieco ponad 1 tysiąc złotych. Spowoduje to zadanie sobie pytania, na co w tym miesiącu przeznaczyć pieniądze: na potrzebne leki czy opłacić mieszkanie. Partia Jarosława Kaczyńskiego jeszcze nie odniosła się do tych informacji. Część internautów stwierdziła jednak, że PiS z racji nadchodzących wyborów wykorzysta tę sytuację, aby zagwarantować w swoim programie punkt, który spowoduje przekonanie do siebie starszych osób.

Czytaj dalej

Foto: Pixabay.com
Źródło: innpoland.pl