List Giertycha do Morawieckiego po debacie PE bije rekordy popularności! „Oj, Panie premierze…”.

Dziś, tj. wtorek 19 października 2021 roku w Parlamencie Europejskim odbywa się debata z udziałem premiera Polski, Mateusza Morawieckiego na temat praworządności w Polsce, w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Przemowę Morawieckiego szeroko komentują w sieci osoby związane ze środowiskiem politycznym, takie jak Tomasz Lis, czy Marek Belka. List do premiera napisał także mecenas Roman Giertych. W zaledwie 30 minut zebrał on tysiąc polubień na Facebook’u!

List do Morawieckiego.
Oj, panie premierze trudno będzie Panu obronić dzisiaj wygłoszoną w PE tezę, że Polska to kraj o najdłuższej historii demokracji i państwowości.
Pozornie ludzie uznają to za kolejną brednię, ale ja, Pana wierny doradca znalazłem sposób jak tę brednię obronić. Powoła Pan w trybie pilnym Narodo-Patriotyczny Instytut Historii Antycznej, którego zadaniem będzie przedstawienie prawdziwej historii świata. Instytut ten po krótki pracach ogłosi po pierwsze:
– demokracja jest to słowo wymyślone przez Greków ale jego źródłosłowem był Słowiański (a więc Polski) wódz Demok, zwany też Demosławem, który zbudował pierwszą republikę – Sarmację.
Po drugie Instytut udowodni, że Romulus – założyciel Rzymu był Słowianinem ( a więc de facto Polakiem), który uciekł znad Wisły w poszukiwaniu lepszej pogody.
Po trzecie Instytut opowie historię wychowawczej roli Słowian (Polaków) w powstaniu Państwa Merowingów, Królestwie Aragonii, Anglii, Cesarstwie Niemieckim etc.
” – pisze mecenas.

I tym sposobem jak będą Panu zarzucać, że Pan łgał, to Pan powie: nie znacie najnowszych prac Instytutu, a w o ogóle to nienawidzicie Polaków, bo jesteśmy najlepsi. Nadto jak ktoś będzie twierdził, że prace Instytutu to łgarstwo to się go zamknie, a Trybunał Przyłębskiej uzna inne niż Instytutu tezy za niekonstytucyjne.
No i jeszcze proszę pomyśleć ile fajnych posad do obsadzenia w tym instytucie będzie! Niejeden bratanek i kierowca się ucieszy!
Zawsze Życzliwy,
Roman Giertych
PS. Szanowni Państwo zachęcam do wysłuchania dzisiejszego nagrania na YouTube, gdzie szerzej odnoszę się do bredni Morawieckiego. Proszę też wszystkich o subskrypcję kanału na YouTube. Walka w sieci to jest ta część walki z PiS, w której każdy może wziąć udział. Zachęcam do subskrypcji i wklejania moich filmików na różne grupy
” – zakończył. Giertych udostępnił także niemal 10-minutowe wideo w serwisie YouTube, gdzie szerzej komentuje dzisiejszą debatę. Można je obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Roman Giertych – oficjalny
Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=420598456299449&id=100050478939975