Olbrychski wspiera strajk nauczycieli. Te słowa zabolą Prawo i Sprawiedliwość!

Jak powszechnie wiadomo, nadchodzi strajk nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że rozpocząć ma się on już 8 kwietnia, a trwać będzie do momentu, aż osiągną oni swoje postulaty. Gościem w programie Elizy Michalik był znany wszystkim polski aktor Daniel Olbrychski.

Wczoraj informowaliśmy, że Andrzej Duda wydał oficjalną dezaprobatę co do strajku nauczycieli mówiąc: „Trzeba opracować plan tych wynagrodzeń. Obawiam się, że nie da ich się w krótkim terminie podnieść od razu o 1000 zł. Obawiam się, że ten postulat ma charakter bardzo mocno polityczny i populistyczny na ten moment. Ale wierzę w to, że w perspektywie da się je podnieść w rozsądny sposób i w rozsądnym terminie”. Wesprzeć postanowił ich za to wspomniany wcześniej aktor. „Bardzo im kibicuję (nauczycielom). Jeśli trzeba, trzymam za strajk” – powiedział krótko, ale na temat.

„Ta instytucja nie zdała egzaminu w demokracji. Sowieci, całe KGB przez 50 lat stawało na głowie, by rozbić polski Kościół Katolicki, nie udawało się, udało się dopiero w demokratycznej Polsce. Nie pojawiło się nic takiego jak rozgłośnia toruńska za czasów PRL-u. Hierarchowie wypowiadali się w sposób taki, że ja na miejscu rozsądnego prymasa Polski, jakim jest biskup Polak, to bym usunął ze stanu kapłańskiego tych biskupów, którzy lekceważyli ten problem, w sposób haniebny, karygodny i głęboko grzeszny” – powiedział dodatkowo na temat Kościoła. Te słowa na pewno uderzą w partię rządzącą.

Foto: facebook.com/profile.php?id=1342966054
Źródło: facebook.com/profile.php?id=1342966054, polityczek.pl