Olejnik zaorała Bosaka ostrą ripostą na antenie TVN24. Doszło do mocnej wymiany zdań!

Gośćmi w środowym wydaniu programu „Kropka nad i” Moniki Olejnik byli posłanka Platformy Obywatelskiej, Aleksandra Gajewska oraz reprezentant Konfederacji, Krzysztof Bosak. Uczestnicy rozmawiali na temat Marszu Niepodległości, a dokładniej kontrowersji i obaw z nim związanych. W pewnym momencie doszło do mocnej sprzeczki słownej pomiędzy prowadzącą program dziennikarką, a Krzysztofem Bosakiem.

Rozmowa toczyła się głównie na temat Marszu Niepodległości, wokół którego pojawiło się wiele kontrowersji. Przypomnijmy, pierwotnie wojewoda mazowiecki zdecydował przyznać marszowi miano wydarzenia cyklicznego, lecz decyzję tę uchylił wówczas Sąd Okręgowy w Warszawie. Wojewoda oraz Robert Bąkiewicz złożyli zażalenia na decyzję sądu, lecz te zostały oddalone przez Sąd Apelacyjny. Kiedy opinia publiczna myślała, że marsz się nie odbędzie, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała, że jednak dojdzie on do skutku i będzie miał charakter państwowy. „Chcę wierzyć, że jutro będzie spokojnie i że próba podniesienia ciśnienia przez Rafała Trzaskowskiego, który chciał zdelegalizować Marsz Niepodległości na finiszu przygotowań, że to się nie uda” – powiedział w pewnym momencie Bosak.

Na te słowa zareagowała posłanka PO, która stwierdziła, że była szansa, aby godnie spędzić Dzień Niepodległości, a tym razem znów będzie „przemarszem środowisk chuliganów, łobuzów, którzy niszczą, demolują miasto”. Monika Olejnik zapytała następnie o skandaliczne słowa Ryszarda Terleckiego, który nazwał konfrontującą się z nim kobietę „kretynką”. Bosak zarzucił dziennikarce, że skacze po tematach. „Proszę pozwolić, że to ja będę prowadziła” – odpowiedziała stanowczo. „Pytanie, czy widzowie na tym skorzystają” – oznajmił polityk Konfederacji. „Nie wiem, czy skorzystają na tym, co pan mówi” – wypaliła ostrą riposta Olejnik, dyskredytując wcześniejsze wypowiedzi polityka.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Życie Pana Jana
Źródło: o2.pl, wiadomosci.onet.pl