“Oni są gorsi niż komuniści”. Córka Giertycha odtworzyła wczorajsze słowa swojego taty

Całą Polskę obiegła wczoraj szokująca wiadomość. Roman Giertych około godziny 14 został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne! Jako jedna z pierwszych osób, która poinformowała o sprawie była Maria Giertych. W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych – napisała w swoim pierwszym wpisie na Twitterze.

O całej sytuacji zrobiło się jeszcze głośniej, kiedy poinformowano, że Roman Giertych zemdlał w trakcie przeszukania domu. Miało mieć to miejsce w momencie, kiedy ten w obecności funkcjonariusza CBA udał się do toalety. Wcześniej z ust byłego posła miały paść bardzo mocne słowa, które zacytowała na Twitterze jego córka. Dzień dzisiejszy zaczynam bez informacji o stanie zdrowia taty, natomiast chciałabym przywołać jego słowa jeszcze z wczorajszego przeszukania: Oni są gorsi niż komuniści, bo komuniści przynajmniej się nie kryli z tym, że zamykają kogoś za politykę. Dla wszystkich było jasne, że ktoś jest więźniem politycznym. Teraz szukają tylko czegoś, jakiegoś wymyślonego zarzutu żeby kogoś zamknąć i zgnoić – napisała.

Dlaczego Giertych został zatrzymany? “Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G. Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania” – przekazało biuro CBA w specjalnym komunikacie.

Czytaj dalej

Źródło: Twitter.com Maria Giertych, polsatnews.pl
Foto: YouTube.com Lublin24.pl screen