Opania bez ogródek o wyborcach PiS. Katarzyna Łaniewska odpowiada: Powinien się wstydzić!

Marian Opania to polski aktor filmowy i teatralny, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ostatnio w jednym z wywiadów ostro skrytykował wyborców Prawa i Sprawiedliwości, wywołując wielką dyskusję w sieci. Jego słowa nie spodobały się m.in. Katarzynie Łaniewskiej, aktorce znanej głównie dzięki roli gospodyni w serialu „Plebania”. W rozmowie z portalem wPolityce.pl postanowiła go skrytykować. 

Uważam, tak jak za komuny, że jeżeli ktoś popiera ten typ władzy, to albo jest durniem, albo wyrachowanym łajdakiem, sprzedawczykiem. Innego wyjścia nie ma. Niektóre nasze autorytety robią dziś to samo, ale piętno pozostanie. I niektórzy niektórym będą to długo pamiętać – mówił w rozmowie z Onetem. Były minister obrony Macierewicz nie zdawał sobie sprawy, co robi, zwalniając wspaniałych natowskich generałów i zastępując ich miernotą? Niech nikt mi nie mówi, że to nie jest sterowane przez człowieka z Kremla. A przecież Rosja to kraj chrześcijański, tam jest prawosławie, więc co mamy mieć przeciwko nim. A ta zgniła Europa to nie nasz duch. – kontynuował Opania.

Katarzyna Łaniewska nie zostawiła suchej nitki na aktorze. Jego słowa o wyborcach partii rządzącej określiła jako obrzydliwe oraz ohydne. Przykro mi. Powinien się wstydzić. To jednak zostaje zapisane. Wypowiedzi moich niektórych kolegów, znakomitych aktorów, są dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Nie sądzę, żeby to była tylko jakaś gonitwa za pieniędzmi czy za tym by siebie utrwalić, bo nazwiska niektórych są już jakąś instytucją – powiedziała w rozmowie z prawicowym portalem wPolityce.pl.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, wPolityce.pl, wMeritum.pl, Onet.pl
Foto: YouTube.com Blogpressportal screen