Z ostatniej chwili: Prokuratura uznała Kaczyńskiego niewinnym

Opozycja może czuć się lekko załamana. Wczoraj szum w internecie zrobiła informacja o tym, że prokuratura uznała Jarosława Kaczyńskiego za niewinnego. Chodzi o jego wypowiedź w Sejmie, podczas której wściekły zwyzywał polityków opozycji od „zdradzieckich mord”, co z pewnością nie przystaje prezesowi partii rządzącej.

Do całej sytuacji doszło 18 lipca 2017 roku, kiedy to z mównicy Sejmowej Jarosław Kaczyński wykrzyczał do opozycji obraźliwe słowa. Wyzwał ich i stwierdził, że zamordowali jego brata. „Przepraszam bardzo panie marszałku, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy! Ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!” – wykrzyczał wówczas prezes PiS. Sprawa nie została puszczona w niepamięć i zgłoszono ją do prokuratury. Ta wydała wczoraj zaskakujący werdykt.

Stwierdzono, że Kaczyński pozostaje bez winy. Powodem takiej decyzji jest to, że prezes nikogo konkretnego nie obraził i nie wiadomo, kogo miał na myśli. […] Zniewaga, aby rodziła odpowiedzialność karną z art. 226 par. 1 kk musi być wypowiedziana/uczyniona przez sprawcę w taki sposób, aby jej adresat był jednoznaczny i skonkretyzowany – poinformowała prokuratura. W sieci pojawiła się masa negatywnych komentarzy takich jak: „Obłąkanych się nie sądzi….” czy „To zostaje odwołanie od postanowienie prokuratury. Trzeba walczyć o prawo, wg ktorego wszyscy jestesmy równi”.


Foto: youtube/artiqb forever 2
Źródło: polityczek.pl, rp.pl