Opozycja olała głosowanie ws. sędziów. Piekielnie ostry wpis Hołowni, tak mocno jeszcze nie było!

Od wielu tygodni głośno jest o tzw. ustawie represyjnej, według której Prawo i Sprawiedliwość będzie dyscyplinować sędziów niedziałających zgodnie z ideologią partii. Dziś odbyło się głosowanie, które wygrało PiS przewagą… 10 głosów. Politycy opozycji niestety nie zjawili się w Sejmie, aby oddać głos. Prawdopodobne jest więc, że można było ustawę tę zatrzymać.

Skomentować zaistniałą sytuację postanowił znany wszystkim Szymon Hołownia, który był wyraźnie zawiedziony działaniem opozycji. „POSŁÓW NIE MA W SEJMIE. Opozycja właśnie przegrała 195:204 głosowanie ws. trybu procedowania ustawy kagańcowej (tej w sprawie której tysiące ludzi wczoraj wyszło na ulice!). Będzie debata, 5-min wystąpienia + ograniczona liczba pytań. Czyli była opcja wygrać, bo wielu posłów PiS nie ma na sali.” – rozpoczął swój wpis.

Tylko trzeba być w pracy. Ja się pytam: Za co my Wam płacimy? Gdzie wy jesteście zamiast być na sali sejmowej? Listę 61 posłów (w tym 29 z partii opozycyjnych), którzy nie głosowali znajdziecie na stronie sejmu (Głosowanie nr 24 na 2. posiedzeniu Sejmu). Za – głosowało 203 posłów PiS i 1 poseł Konfederacji. Przeciw głosowało 195 pozostałych posłów. Można było wygrać” – skwitował kandydat na prezydenta w przyszłych wyborach.

Czytaj dalej

Foto: youtube/RTCK TV, facebook.com/szymonholowniaoficjalny
Źródło: natemat.pl, facebook.com/szymonholowniaoficjalny