Orłoś nie wytrzymał po „Wiadomościach” TVP. Miażdżąco pojechał po dziennikarzach stacji!

Telewizja Polska nie ma dobrych notowań wśród zwolenników opozycji, którzy zarzucają jej manipulację i propagandę Prawa i Sprawiedliwości. Wciąż głośno jest na temat wyemitowanego w „Wiadomościach” TVP kontrowersyjnego materiału o Kindze Rusin. Głos w tej sprawie krytykując stację zabrała już sama aktorka oraz znany wszystkim Borys Szyc. Dorzucić swoje trzy grosze postanowił również były pracownik TVP, Maciej Orłoś.

Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”… Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom.” Tak napisał na swoim profilu Borys Szyc Borys Szyc Pomyślałem, że te słowa można, a nawet należy skierować do dziennikarzy pracujących w TVP. A więc, brzmiałoby to tak: „Koleżanki i koledzy prowadzący i redagujący programy w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że pracujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”… Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji” – pisze na swoim Facebooku.

Dajecie swoją twarz tym ludziom.” Można by dodać coś jeszcze o firmowaniu propagandy, o etyce dziennikarskiej, o legitymizacji tego złego stylu, uczciwości wobec widzów, szacunku do samego/samej siebie. Można by długo pisać na ten temat, ale jestem przekonany, że każdy prawdziwy dziennikarz wie o co chodzi. Nie jest mi łatwo pisać te słowa, gdyż w TVP pracuje wielu moich znajomych. Wiem, że wielu z nich zaciska zęby mając pełną świadomość niewyobrażalnej paranoi, która zawładnęła informacją i publicystyką w TVP. Wiem – to wszystko jest bardzo trudne. Ale w pewnym momencie dochodzi się do ściany i trzeba powiedzieć „dość”” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/orlosmaciej, youtube/ TVP Info
Źródło: facebook.com/orlosmaciej/