Ostra sprzeczka Jakiego z dziennikarzem podczas konferencji. Redaktor nie dał za wygraną! [WIDEO]

20 września odbyła się konferencja prasowa byłego wiceministra sprawiedliwości, a obecnego europosła, Patryka Jakiego oraz prof. Zbigniewa Krysiaka. Zaprezentowano podczas niej bilans transferów finansowych między Polską, a Unią Europejską od 2004 roku. W pewnym momencie doszło do sprzeczki słownej z jednym z dziennikarzy RMF FM. „Panowie profesorowie, na czyje zlecenie powstał ten raport?” – zapytał Roch Kowalski. „Na moje zlecenie” – odpowiedział Jaki.

W jakiej kwocie otrzymali Panowie wynagrodzenie. Jeśli rozmawiamy o transferach finansowych i o bilansie, to pytam, w jakiej kwocie wynagrodzenie Panowie otrzymali” – zapytał ponownie dziennikarz. „Myślę, że to jest objęte umową pomiędzy nami” – powiedział polityk. „A z jakich środków finansowany był ten raport?” – dopytywał redaktor, na co Jaki odpowiedział, że ze środków europejskich. „Czyli ze środków podatnika. Także moich, więc wydaje mi się, że mam prawo się dowiedzieć, w jakiej kwocie Panowie otrzymali wynagrodzenie” – dopowiedział Kowalski.

Sprawdzimy to. Panie redaktorze, oczywiście są wewnętrzne też regulacje, Pan ma prawo dostępu do tego, w jaki sposób są wydawane środki również europejskie. Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Natomiast jeżeli chodzi o szczegóły, na pewno mogę Panu zestawić, ile kosztują nas ekspertyzy, nie ma problemu. Ja Panu to wyślę, chociaż z pamięci Panu nie powiem” – stwierdził Jaki. „Gdyby Pan chciał zatrudnić osobę, Pan może wymienić nazwiska, zapłaciłby Pan za ten raport sto razy więcej. To jest moja odpowiedź” – dodał prof. Zbigniew Krysiak. Wideo z zaistniałej sytuacji można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Patryk Jaki
Źródło: facebook.com/Rozpieprzeni