Ostra kłótnia polityka PO z Suskim. Wyłączono im mikrofony na antenie TVP Info!

We wczorajszym wydaniu programu „Gość Wiadomości” nadawanym na antenie TVP Info gośćmi byli poseł Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski. Cała rozmowa prowadzona była w dosyć buntowniczym stylu, gdyż posłowie stale sprzeczali się na różne tematy. Prowadząca program Danuta Holecka zapytała Kropiwnickiego o słowa Donalda Tuska z 2014 roku, który stwierdził wówczas, iż nie potrzebujemy gazu z Norwegii, ponieważ podpisane mieliśmy ważne kontrakty na gaz z Rosją, a Polski rynek jest za mały dla Norwegii.

Czasy się zmieniły i teraz potrzebujemy tego, i dzięki temu, że wybudowaliśmy gazoport w Świnoujściu, dzisiaj jesteśmy dużo bezpieczniejsi. Uważam, że to jest słuszny kierunek. Ten rząd miał 6 lat, żeby odcinać się od ruskiej ropy i ciągle się to nie udało. Teraz kupujemy coraz mniej, na szczęście, ale ciągle dużo” – powiedział. „Ale wyście też mieli szansę kiedyś, żeby się w ogóle odcinać od wszystkiego, a mówiło się, że ten ruski gaz jest świetny ” – wtrąciła Holecka. „Przez lata my kupowaliśmy jako kraj, cała Europa kupowała rosyjski gaz, ale czas przestać. Uważam, że powinniśmy jak najszybciej się od tego odcinać” – dodał. Po chwili do rozmowy wtrącił się Marek Suski, który stwierdził, że to była realizacja niemieckiej polityki rządu Donalda Tuska oraz Waldemara Pawlaka. Gdy polityk PO chciał wtrącić, iż rząd Kaczyńskiego, Marcinkiewicza, Morawieckiego czy Szydło również nie odcięły się od rosyjskich surowców, Suski poprosił, aby polityk opozycji nie przeszkadzał i nie wprowadzał opinii publicznej w błąd. „To wasze rządy podporządkowały swoją politykę uzależnieniu Polski od rosyjskiego gazu. Te umowy gazowe podpisane przez Pawlaka, a nawet sprzedaż Lotosu” – dodał Suski, po czym w zdanie wszedł Kropiwnicki. „Właśnie dzisiaj sprzedajecie tak naprawdę Węgrom, które będą ruską ropę tam sprzedawać” – stwierdził. „Pan próbuje zakrzyczeć rzeczywistość. To wyście chcieli sprzedać. I to nie, że Rosjanie chcieli kupić, tylko wy jeździliście do Moskwy i namawialiście Rosjan…” – kontynuował Suski, co polityk PO skwitował krótko: „To są kłamstwa„. „To nie są kłamstwa” – uważał jednak poseł PiS.

Po kilku minutach mocnej konwersacji Suski zarzucił PO, że Niemcy to europejski patron opozycyjnej partii i to oni blokują kolejną transzę unijnych sankcji na Rosję. „Nie mamy żadnego patrona w Europie, jesteśmy suwerennym krajem” – odpowiedział polityk PO. „Nie, nie, nie absolutnie. Absolutnie nie realizowaliście niemieckiej polityki?” – zapytał szyderczo Suski. „Chyba wy się podlizywaliście Węgrom, podlizujecie się Le Pen, podlizywaliście się wszystkim proputinowskim politykom. Realizujemy polską politykę w interesie Polski” – skontrował Kropiwnicki. Po chwili Suski wziął na celownik Donalda Tuska, którego skrytykował za to, że porzucił posadę premiera Polski na rzecz bycia urzędnikiem w Europie, co nazwał ucieczką z premierostwa, by realizować kolejne zadania Angeli Merkel. „To nie była żadna ucieczka, tylko ogromny awans” – oznajmił Kropiwnicki. „Bycie premierem i pójście gdzieś na jakiegoś urzędnika w Unii to jest katastrofa” – próbował skontrować Suski, lecz w odpowiedzi poseł PO wbił szpilę rządowi PiS. „Szefa Rady Europejskiej. Marzylibyście, żeby ktoś z waszych był po prostu„. Po kilkunastominutowej kłótni słownej między politykami oraz kilku prośbach Holeckiej o uwagę postanowiono zakończyć program, a realizator wyłączył obydwu politykom mikrofony.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: wprost.pl, vod.tvp.pl