Ostra wymiana zdań Dulkiewicz z Czarnkiem! „Jakiś ciężki weekend?”

Działający od 2017 roku program „Zdrovve Love” zakłada edukację seksualną młodzieży uczęszczającej do klas I gdańskich szkół ponadpodstawowych. Udział w zajęciach jest dobrowolny, a wymagana do uczęszczania na nie jest zgoda rodzica. Sprzeciwiają się mu jednak środowiska prawicowe oraz ultrakatolickie. To właśnie idea tego programu poskutkowała ostrą wymianą zdań pomiędzy prezydent Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz, a ministrem edukacji i nauki, Przemysławem Czarnkiem.

Czarnek złożył bowiem do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dulkiewicz i innych organizatorów wspomnianego programu. Minister edukacji chce sprawdzić, czy program nie jest realizowany bez zgody rodziców oraz, czy nie demoralizuje dzieci. Wideo informujące o tej sytuacji zamieściła w sieci sama prezydent Gdańska. Powiadomiła, że do kilkunastu gdańskich podstawówek trafiły pisma z prokuratury. Zarzuciła ona ministrowi zastraszanie dyrektorów, rodziców i nauczycieli oraz dodała, że program nigdy nie był realizowany w szkołach podstawowych. Na te słowa zareagował Czarnek. „Gdzie Pani Aleksandra Dulkiewicz widzi słowo „podstawowe”? Jakiś ciężki weekend?” – zapytał w ostrym stylu.

Dulkiewicz odpowiedziała mu na Twitterze, dołączając do swojego wpisu skan pisma, które otrzymały szkoły. „Serio panie ministrze @CzarnekP Załączam pismo z prokuratury, gdzie jest napisane czarno na białym, do jakich placówek i z czyjego polecenia…” – napisała. To jednak nie koniec. Minister edukacji udzielił wywiadu dla Onetu, gdzie stwierdził, że nie wskazywał szkół podstawowych w przeciwieństwie do tego, co się mu zarzuca, a zrobiła to sama prokuratura. „Nie wskazywałem szkół podstawowych. To, że prokuratura wysłała do nich takie pismo, jest sprawą prokuratury, a nie ministra Czarnka. Z przekazu pani Dulkiewicz wynikało, że ja się pomyliłem. To manipulacja godna pani Aleksandra Dulkiewicz” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/polsatnews.pl, youtube/Tomasz Lis.
Źródło: wiadomosci.onet.pl, twitter.com/CzarnekP, twitter.com/Dulkiewicz_A, nauka.trojmiasto.pl