Ostre starcie Moniki Olejnik z politykiem PiS. Mocna riposta dziennikarki wbiła go w ziemię!

Jednym z ostatnich gości popularnej dziennikarki Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i” był wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. W pewnym momencie rozmowa przeszła na temat posła Łukasza Mejzy. Przypomnijmy, dziennikarze Wirtualnej Polski opublikowali artykuł, w którym zarzuca się mu niemoralną działalność. Jego firma miała oferować niepotwierdzoną i potencjalnie niebezpieczną terapię osobom z nieuleczalnymi chorobami. Miał on sam jeździć i namawiać do nich ludzi, a ceny terapii zaczynały się od 80 tysięcy dolarów.

Spięcie rozpoczęło się od pytania Moniki Olejnik w stronę Wawrzyka dotyczącego dymisji Mejzy. „Pan minister powiedział ważną rzecz, że sędzia został zawieszony, bo pewnie sobie na to zasłużył. Proszę powiedzieć, czy pan Mejza zasłużył sobie na to, żeby zostać zdymisjonowany?” – zapytała. Polityk PiS w odpowiedzi postanowił wbić szpilę dziennikarzowi TVN, Piotrowi Kraśko, który, jak ujawniono, od kilku lat prowadził samochód bez prawa jazdy. „A czy pani kolega redakcyjny powinien mówić o praworządności w serwisach informacyjnych pani stacji, podczas gdy od sześciu lat łamał prawo?” – odpowiedział Wawrzyk. „Ja prowadzę „Kropkę nad i”, a nie Piotr Kraśko. Mogę panu podać telefon do niego. Pozwoli pan, że pan Piotr Kraśko nie rządzi Polską, tylko pan premier Morawiecki. A w rządzie premiera Morawieckiego jest pan Mejza, który oszukiwał rodziny, oferując im pomoc, mówiąc, że pomoże w uleczeniu dzieci śmiertelnie chorych. Widzi pan różnicę, czy nie?” – odparła Olejnik.

Wawrzyk określił następnie zachowanie Mejzy jako „naganne” i zachęcał do poczekania na decyzję premiera Mateusza Morawieckiego. Prowadząca kontynuując, zapytała polityka, czy ostatecznie Mejza powinien zostać zdymisjowany oraz czy powinna powstać Izba Dyscyplinarna dla polityków. „Pani sprowadza pytanie do absurdu. Izba Dyscyplinarna to jest całkiem co innego, niż Trybunał Stanu. Być może pani nie wie, ale jest Trybunał Stanu dla polityków. Wiec to jest organ do „sądzenia” polityków” – stwierdził Wawrzyk. „Ja doskonale wiem, co to jest Trybunał Stanu. Nie wiem, czy pan wie, co to jest ironia” – zripostowała go Olejnik.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Uwaga! TVN, twitter.com/kapselski
Źródło: natemat.pl