Oświadczenie protestujących w Otyniu obiega Polskę! „Od Witek oczekujemy publicznych przeprosin”

W sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek pojawiła się w Otyniu (woj. lubuskie), gdzie spotkała się z jego mieszkańcami. Polityk promowała tam program Prawa i Sprawiedliwości “Polski Ład”. W trakcie jej wystąpienia protestujący zaczęli skandować takie hasła jak “Konstytucja” czy “Wolne sądy”. Witek zareagowała w nadzwyczaj agresywnym stylu, twierdząc m.in., że nie są stąd, są opłaceni, nie powinni pobierać 500plus, zrezygnować z 300plus czy też darmowych leków. Protestujący wydali oświadczenie, w którym domagają się od Marszałkini przeprosin.

W związku z wprowadzającą w błąd opinię publiczną wypowiedzią Marszałkini Elżbiety Witek na Pikniku Zdrowiu w Otyniu, województwo lubuskie, w dniu 17 lipca 2021 roku, oczekujemy sprostowania i domagamy się publicznych przeprosin w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Podczas przemówienia Marszałkini Sejmu RP Elżbieta Witek, w odpowiedzi na wyrażone przez nas niezadowolenie z działań rządu, powiedziała: „To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali”” – rozpoczęto oświadczenie.

1. Jesteśmy stąd. Mieszkamy w województwie lubuskim, w Polsce, w Unii Europejskiej.
2. Braliśmy udział na spotkaniu w Otyniu z własnej i nieprzymuszonej woli, zrobiliśmy to z poczucia obywatelskiego obowiązku.
3. Nie zostaliśmy opłaceniu przez osoby trzecie lub instytucje, a do Otynia przyjechaliśmy na własny koszt.
Od Marszałkini Elżbiety Witek oczekujemy publicznych przeprosin uczestników i uczestniczek protestu.[…] Zachowanie Marszałkini Elżbiety Witek oceniamy jako niegodne zajmowanego stanowiska
” – czytamy. Całe oświadczenie można przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: twitter.com/sibinska