Owsiak apeluje do Prawa i Sprawiedliwości! Jego słowa pójdą w pięty partii rządzącej

Wielkimi krokami zbliża się 28. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji prezes fundacji, Jurek Owsiak zwołał konferencję prasową, która odbyła się w piątek. Nie omieszkał podczas niej odnieść się do działań Prawa i Sprawiedliwości, zwracając się dokładnie do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Ustańmy z tą mową nienawiści. Panie prezesie, proszę powstrzymać ten niesamowity jazgot skierowany w stronę Marszałka Senatu. Rok temu identyczna nawałnica zła była skierowana w stronę Adamowicza. Uszanujmy drugiego człowieka, nawet jeśli jest podejrzany o przestępstwa. Zostawmy to odpowiednim organom” – powiedział, zwracając się do Kurskiego. Przywołał tutaj zeszłoroczną tragedię, kiedy to podczas finału WOŚP ugodzony nożem został Paweł Adamowicz, co poskutkowało jego późniejszą śmiercią.

Swoje następne słowa skierował do Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. „Panie Ministrze Sprawiedliwości, minął rok – śledczy, działania, w dalszym ciągu nie wiemy, jak dostał na scenę człowiek, który w zeszłym roku zamordował prezydenta #Gdańsk Adamowicza – proszę to wyjaśnić” – powiedział krótko. Przypominamy, że 28. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, czyli 12 stycznia 2020 roku.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: wiadomosci.onet.pl