Owsiak boleśnie dopiekł Pawłowicz na Facebook’u! Nie wytrzymał po jej słowach: „Pani Krystyno, co z Panią się dzieje?”

Od kilku dni internet huczy na temat słów sędzi Trybunału Konstytucyjnego, Krystyny Pawłowicz, która w kontrowersyjnym stylu odpowiedziała na słowa posła Lewicy, Tomasz Treli. Ten skrytykował decyzję Julii Przyłębskiej o utajnieniu majątków pięciu sędziów TK. „Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego… Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw,że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana,pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy” – napisała wówczas Pawłowicz. Na te kontrowersje zareagować postanowił także prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Do Krystyny Pawłowicz
Ale o Pani znowu głośno! Według mojej oceny, kiedy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, 5 lat temu, dałem ponieść się fantazji i zaproponowałam wiatr we włosach oraz oddanie się atmosferze miłości, przyjaźni i muzyki – za to serdecznie wystąpienie zostałem skarcony nawet przez Magdalenę Środę – i chociaż bez żadnego bólu, żadnych zbędnych słów, już następnego dnia w ogólnopolskiej stacji TVN24 powiedziałem „przepraszam”, nie odpuściła Pani i przez kolejnych kilka lat, ciągała mnie Pani po sądach. Moim zdaniem kompletnie niepotrzebnie, bo tak naprawdę zajęliśmy sobie czas, trwoniąc publiczne pieniądze, a i tak na samym końcu żaden wyrok, który by Panią satysfakcjonował, nie zapadł. Za to przy okazji spraw i spotkań z Panią na sali sądowej, usłyszałem morze słów oburzenia na moje zachowanie, które zakwalifikowała Pani jako bardzo agresywne, a także morze słów, w których dyskredytowała Pani Fundację
” – czytamy.

Od tamtego czasu minęło 5 lat, w ciągu których starałem się w ogóle nie wypowiadać na Pani temat. Dzisiaj, kiedy czytam Pani kolejną nieprawdopodobnie bulwersującą i pełną nienawiści, żeby nie napisać gorzej, wypowiedz, zastanawiam się, jak oceniłby to sąd czy Magdalena Środa, bo jak oceniają to Polacy już przeczytałem.
Pani Krystyno, co z Panią się dzieje? Dla mnie te 5 lat to czas niezwykle pięknych osiągnięć, a także czas, w którym wraz z Polakami nie straciliśmy ani minuty na kopanie się ze sobą, po prostu robiliśmy swoje, co Pani w sądzie tak dyskredytowała, a co wróci do Pani w postaci opieki zdrowotnej, bo ta wspomagana przez WOŚP należy się każdemu z nas, bez względu na wyznanie czy kolor skóry.
Niech Pani – tak jak ja 5 lat temu – powie po prostu „przepraszam”. A ludzie, Pani Krystyno, nie będą trąbili.
Pisze te słowa w naprawdę dobrym nastroju, w spokoju, życząc, aby takie kłótnie w przestrzeni publicznej nie miały miejsca. Mówiąc krótko – Krystyno, rozpuść włosy i uśmiechnij się!
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, facebook.com/jerzyowsiak
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, twitter.com/KrystPawlowicz