Owsiak ma dość, jest oburzony zachowaniem Dudy! „W pewnym sensie zniszczył pięć lat naszej pracy”

Założyciel i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak był gościem Beaty Lubeckiej w programie „Gość Radia ZET”. Głównym tematem rozmowy był zbliżający się wielkimi krokami 28. finał imprezy. Finał jeszcze się nie rozpoczął, a już czujemy pozytywne napięcie – mówił w studiu. Działacz charytatywny nie omieszkał się również skrytykować poczynań prezydenta kraju, Andrzeja Dudy. 

Przypomnijmy, że głowa państwa postanowiła przekazać na licytację koszulkę z marszu „TAK DLA TRANSPLANTACJI” wraz ze zdjęciem. Owsiak mu za to podziękował. Chwilę później postanowił go jednak skrytykować za niepoprawną decyzję dotyczącą finansowania geriatrii. Pan prezydent także nie podpisał ustawy o tym, żeby pieniądze były kierowane na geriatrię. W pewnym sensie zniszczył nasze pięć lat finansowania geriatrii, przeznaczenia na to 100 milionów złotych. Nawet pisałem osobiście list 2 czy 3 lata temu do prezydenta, aby nie podpisywał ustawy, która nie rozdziela pieniędzy gwarantowanych dla geriatrii – stwierdził.

Jurek Owsiak został również zapytany o to, czy widzi jakiekolwiek pozytywy rządów Prawa i Sprawiedliwości. Osobiście? Nie – odpowiedział. Prowadzącą postanowiła więc go zapytać, co sądzi o programie 500 plus. Prowadzimy program powszechnych badań przesiewowych słuchu. Według naszych danych urodzi się dziś 1144–1180 dzieci. My te dane mamy codziennie. GUS je przedstawia chyba po dwóch miesiącach i potem sprawdzamy, to się wszystko zgadza. Co z tych badań wynika? Że podczas 500+, kiedy mówiono że ma to spowodować wzrost liczby narodzin – nic z tego. W 2017 roku trochę drgnęło, a teraz jest ciągle w dół. – dodał.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.onet.pl
Foto: YouTube.com Onet News, YouTube.com polsatnews.pl screen