Owsiak napisał list do Kurskiego ws. filmu „Tylko nie mów nikomu”. To jest absolutny hit!

W sobotę o godzinie 14:30 na YouTube’owym koncie Tomasza Sekielskiego ukazał się film jego autorstwa o tytule: „TYLKO NIE MÓW NIKOMU”. Dokument ukazuje ciemną stronę Kościoła, a dokładniej temat pedofilii, który w ostatnim czasie jest często poruszany. Produkcja na ten moment ma ponad 7 milionów wyświetleń. Tymczasem Jurek Owsiak chce, aby o filmie usłyszało jeszcze więcej osób. Wystosował w tej sprawie list do prezesa TVP, Jacka Kurskiego. 

Do Telewizji Polskiej Zgodnie z art.21 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu. – czytamy na facebookowym profilu Owsiaka.

Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej. Tą treść w formie listu wysłałem także do adresata – Pana Jacka Kurskiego. – dodał prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego post spotkał się z dużym odzewem internautów. Na ten moment ma on już blisko 10 tysięcy reakcji!

Źródło: Facebook.com Jurek Owsiak
Foto: YouTube.com Telewizja Republika screen, YouTube.com TVP Info screen