Owsiak wbił TVP w ziemię! Wpis prezesa WOŚP polubiło już tysiące Polaków

Dzisiaj odbyła się rozprawa prof. Wojciecha Sadurskiego, który został pozwany w 2019 roku przez TVP o naruszenie dobrego imienia telewizji. Sadurski miał bowiem nazwać Telewizję Publiczną na Twitterze „goebbelsowskimi mediami”. TVP domagało się usunięcia tweet’a, przeprosin i zadośćuczynienia 20 tys. złotych na rzecz WOŚP. Przewodniczący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, skomentował dzisiejszą rozprawę sądową obszernym felietonem, który nazwał bez ogródek „TVP Łże”.

Nie wyobrażamy sobie, aby Fundacja WOŚP otrzymała od Pana Profesora Sadurskiego 10 000 złotych jako nawiązkę w procesie karnym i dodatkowo 20 000 złotych procesie cywilnym, który został wytoczony przeciwko niemu przez TVP. Pan Profesor użył sformułowania „goebbelsowskie media”, za co został oskarżony i w pierwszej instancji wygrał sprawę, ponieważ sąd uznał, że jest to uprawniona opinia. Dzisiaj obraduje II instancja i TVP wystąpiło między innymi z idiotycznym żądaniem, aby w razie jej wygranej – Pan Profesor miał wpłacić na rzecz Fundacji WOŚP.
Szanowny Panie Profesorze, zgadzam się z Pana opinią co do joty.
Szanowny Panie Profesorze, Telewizja Polska nie jeden raz w stosunku do Fundacji pokazała standardy, jakie można porównać jedynie ze standardami telewizji publicznej w latach PRL
” – pisze Owsiak.

Za to pokazując mnie w ulepionej z plasteliny historii, w której kradnę pieniądze całymi workami i wywożę je w nieznanym kierunku razem z Panią Prezydent Warszawy, dodatkowo to zabarwiając antysemickimi symbolami, telewizja zrównała się ze standardami, jakie Pan łaskawie przypomniał w swojej ocenie. Jak Pan widzi, robiłem wszystko, aby tę instytucję, która zaprzecza wszelkim standardom instytucji publicznej, zniechęcić do jakichkolwiek gestów skierowanych w naszą stronę.
Pozdrawiamy Pana Profesora i już dzisiaj zapraszamy serdecznie na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 stycznia 2022 (https://www.facebook.com/events/279706816987328/?). Będzie on między innymi transmitowany przez komercyjnego nadawcę – TVN. Ta największa charytatywna akcja odbywająca się w Polsce nie jest transmitowana od 5 lat w TVP, a wręcz zamazywana. Proszę mi podać namiary, gdzie Panie Profesorze mogę Panu wysłać naszą koszulkę z hasłem „psy szczekają, karawana jedzie dalej”
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/jerzyowsiak, flickr/Piotr Drabik
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, wyborcza.pl