Owsiak nie wytrzymał i napisał do Ministerstwa Zdrowia. Jest szokująca odpowiedź Szumowskiego!

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak nie wytrzymał. Jak napisał we wczorajszym obszernym apelu do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, musiał poinformować 33 szpitale, że niestety nie jest możliwe dostarczenie respiratorów. Sytuacja ta wymusiła na nim prośbę o pomoc do Ministerstwa Zdrowia. Jest odpowiedź Szumowskiego.

Panie Ministrze Zdrowia, Dzisiaj WOŚP była zmuszona wysłać do 33 szpitali informację, że niestety nie jesteśmy w stanie kupić dla nich respiratorów, ponieważ jeden z czołowych, światowych producentów respiratorów nie jest w stanie dostarczyć 37 (trzydziestu siedmiu) urządzeń w tym momencie. Cena respiratorów była już wcześniej ustalona – 65 000 PLN brutto. Miały pojechać do Barlinka, Bogatyni, Brzeska, Bytomia, Chełma, Działdowa, Gliwic, Godzisza Małego, Grodziska Wielkopolskiego, Kalisza, Kamiennej Góry, Kępna, Kłodzka, Lipska. Miały pracować w Olsztynie, Nidzicy, Nysie, Pionkach, Piszu, Poddędzicach, Proszowicach, Pułtusku, Pyrzycach, Radomiu, Radomsku, Siedlcach, czy Skarżysku Kamiennej. Miały być także dostarczone do Słupcy, Sulęcina, Szczytna, Wołomina, Zgierza i Zwolenia” – pisał wczoraj szef WOŚP.

Pana Ministerstwo kupiło 1200 respiratorów i jak podaliście – 50 jest już w Polsce. Pomagaliśmy Państwu przy zakupach sprzętu do walki z koronawirusem. Do wskazanych przez Pana szpitali wysłaliśmy między innymi łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory. Czy w takim razie moglibyście Państwo ze swoich zakupionych respiratorów 37 przeznaczyć do wskazanych wyżej placówek medycznych? To zaledwie cząstka tego ogromnego zakupu, którego dokonaliście” – dodał. Całość można przeczytać na jego Facebook’owym profilu. Dzisiaj poinformował, że dostał odpowiedź od Ministerstwa Zdrowia. Ta może być dla niektórych szokująca ze względu na różnice polityczne między Owsiakiem, a Szumowskim. „Ministerstwo Zdrowia poprosiło o adresy szpitali, dla których chcieliśmy kupić respiratory – 37 sztuk dla 33 placówek. Dostarczą urządzenia ze swoich rezerw – zapewnił sam Pan Minister. Właśnie wysłaliśmy je mailem na ulicę Miodową. Czytają facebooka! O wszystkim informować będziemy na bieżąco!” – poinformował Owsiak.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Kancelaria Premiera, facebook.com/jerzyowsiak
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak